Wpis z mikrobloga

@UgandaWarrior Mój znajomy handlarz autami miał tak, że akurat kwartał rok przed "tarczami" sprzedał najwięcej aut, a w kwartale z tarczami zakupił dużo samochodów i wszystkie stały u mechaników/lakierników.

Czy jego towar i zasoby firmy straciły na wartości?

No nie ;)
  • Odpowiedz
@mickpl: a przypomnijcie sobie ile osób na wykopie popierało ciągłe lockdałny? Przypomnijmy profesora Horbana:

Zdemolowaliśmy gospodarkę – przyznaje prof. Andrzej Horban, który był gościem Radia ZET. Ekspert mówił też o tym, kiedy możliwe będzie odmrożenie biznesów.


Pisałem już o tym
  • Odpowiedz
@elvp: no tak to działało, znajomy ma knajpę, rekordowa sprzedaż, bo wszystko na dowóz. Coś babka poprzekrecala od dotacji i cyk 80k na konto dostał :) a opowiadał, że jakiś tam jego ziom, też restaurator przeszlo 400
  • Odpowiedz
@Herubin: No zakładam że część z tego powiedzmy spełniła założenie czyli zapobiegła zwolnieniom (ale tak samo oczywiście miało to wpływ na inflację). Zakładam że te kilkadziesiąt miliardów to zostało bezczelnie rozkradzione poprzez różne sztuczki księgowe i ukrywanie dotacji
  • Odpowiedz
Sam znam przypadek że gość przytulił 900k, a po prostu materiału nie sprzedawał (dokupywał nawet) w pandemii no i tym sposobem wykazał "strate". Ofc po dotacji sprzedał za jeszcze drożej.


@godlike: przecież nawet na wykopie się chwalili tutaj, w jaki sposób generowali straty kreatywną księgowością.
  • Odpowiedz
przecież to takie wały szły że głowa mała xD Sam znam przypadek że gość przytulił 900k, a po prostu materiału nie sprzedawał (dokupywał nawet) w pandemii no i tym sposobem wykazał "strate". Ofc po dotacji sprzedał za jeszcze drożej.


@godlike: Finalnie i tak poszedł i wydał gdzieś te pieniądze, więc o to chodziło. Rynek miał zostać ogólnie zalany pieniędzmi no i został. To, że jakiś janusz przyciął sobie to nie
  • Odpowiedz
Największym absurdem było to, że wszyscy w Polsce na JDG w pewnym momencie dostali po 10k o tak z czapy. XD


@mickpl: a ja się nie załapałem bo za króko miałem działalność gospodarczą xD tak więc wszyscy dookoła dostawali hajs za nic a ja nie dość, że #!$%@? dostałem to jeszcze za 2 lata podwyższenie podatków xD (nowy ład)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mickpl: nie opłaca się być uczciwym, muj stary glazurnik mimo mniejszych zysków po żadne tarcze się nie zgłaszał "bo spadki w gospodarce też muszą być", a jego znajomi dostawali po 100-200k wsparcia
  • Odpowiedz