Wpis z mikrobloga

Każdego dnia widzę na Wykopie obrazki jak niżej. O ile nie podważam umiejętności przywódczych i marketingowych prezydenta Ukrainy, tak wychwalanie i traktowanie go jako postaci wyłącznie pozytywnej jest dla mnie nieco problematyczne. Oczywiście Zelensky ogromnie przysłużył się dla Ukrainy i sam jest na miejscu konfliktu, ale wciąż jest on twarzą niesławnego zakazu opuszczania Ukrainy dla mężczyzn w wieku 18-60. Mężczyzn, którzy często w bezpośrednim starciu i tak nie mają większych szans z „profesjonalnym” wojskiem. Innymi słowy, ludzi którzy zginą tam zupełnie niepotrzebnie.

Gdybym ja osobiście znalazł się w analogicznej sytuacji, bez możliwości wyboru, uczucie żalu, niesprawiedliwości i gniewu na kraj, który zgotował mi ten los, dbając jedynie o swoje interesy kosztem życia ludzi, którzy nie muszą się z nim nawet identyfikować, to uczucie byłoby ogromne.

#polska #ukraina #wojna #zelensky #oswiadczenie
Pobierz DosKapp4 - Każdego dnia widzę na Wykopie obrazki jak niżej. O ile nie podważam umieję...
źródło: comment_1652082632cr0ugWCKluXqhVHNbeUnXt.jpg
  • 26
bez możliwości wyboru, uczucie żalu, niesprawiedliwości i gniewu na kraj, który zgotował mi ten los, dbając jedynie o swoje interesy kosztem życia ludzi, którzy nie muszą się z nim nawet identyfikować, to uczucie byłoby ogromne.


@DosKapp4:
xD
właśnie dlatego ukrincy walczą z tym krajem który zgotował im ten los
ale wciąż jest on twarzą niesławnego zakazu opuszczania Ukrainy dla mężczyzn w wieku 18-60. Mężczyzn, którzy często w bezpośrednim starciu i tak nie mają większych szans z „profesjonalnym” wojskiem. Innymi słowy, ludzi którzy zginą tam zupełnie niepotrzebnie.


@DosKapp4: Ale... takie wpisy były już na kacapskim wykopie już na początku marca. Wykop jak zawsze 100 lat za kacapami w propagandzie putlera
@DarekMarek: Dla Ukraińców Rosja to przeciwnik, jeśli zaatakuje to możesz z nią jedynie walczyć o swoją ziemię, ale to Ukraina jako kraj zmusza obywateli płci męskiej do często bezsensownej walki albo chowania się w ruinach miast bo, może nie pomożesz ale wyjechać nie możesz. Oczywiście, że w pierwszej kolejności jest to wina Rosji, ale nie popieram tego, że kraj może decydować o twoim życiu. Jeśli taki facet najchętniej by uciekł, to
ale to Ukraina jako kraj zmusza obywateli płci męskiej


@DosKapp4:
ty sam siebie czytasz? spróbuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rosja wciela siłą nawet ukrainców na okupowanych terenach a rosja nawet wojny żadnej nie prowadzi
@Hieronim_Berelek: Trzymanie tam mężczyzn, którzy mogą nawet nie wiedzieć którym końcem broni się strzela jest kontrproduktywne. Płacenie podatków na armie i wojsko powinno być dołożeniem cegiełki do obrony kraju, nic ponad to. Czy jeśli w kraju zabrakłoby lekarzy, to każemy facetom od 18 do 60 roku życia przejść roczny kurs bo „wydolność systemu ochrony zdrowia państwa najważniejsza”? A przecież teraz zmusza się facetów do brania udziału w walkach i działaniach militarnych,
Z tym że Rosja to nie ojczyzna Ukraińców - to przeciwnik, wróg dopuszczający się zbrodni. Po ich własnym kraju powinni oczekiwać czegoś więcej…


@MaczuPikczu512:
ale do mnie to odpisujesz? na jaki argument? coś ci się wątki mieszają
@DarekMarek: Napisałeś: > rosja wciela siłą nawet ukrainców na okupowanych terenach a rosja nawet wojny żadnej nie prowadzi

Ja odpowiadam: „Z tym że Rosja to nie ojczyzna Ukraińców - to przeciwnik, wróg dopuszczający się zbrodni. Po ich własnym kraju powinni oczekiwać czegoś więcej…”

Rozumiem, że w Twojej wypowiedzi chodziło o to, że Rosja z Ukraińców też robi żołnierzy wbrew ich woli, tak?
@Hieronim_Berelek: Moim zdaniem samo urodzenie się na skrawku ziemi nie oznacza jeszcze obowiązku wzięcia za niego odpowiedzialności nawet za cenę życia. Przecież chłopacy, którzy mają 18 lat jednego dnia mogli chodzić do liceum a drugiego każą im łapać za broń… Tak naprawdę, spora część z nich nie mogła pewnie jeszcze podjąć wyboru czy zostać w kraju czy wyjechać bo prawnie byli pod opieką rodziców.
Po ich własnym kraju powinni oczekiwać czegoś więcej…


@DosKapp4:
ty nawet nie wiesz na jakich zasadach robiona jest mobilizacja na ukrainie, nawet cię to nie interesuje, dostałeś rozkaz i wykonujesz zadania, a piszesz z fake'owego konta żeby tylko jątrzyć