Wpis z mikrobloga

Każdego dnia widzę na Wykopie obrazki jak niżej. O ile nie podważam umiejętności przywódczych i marketingowych prezydenta Ukrainy, tak wychwalanie i traktowanie go jako postaci wyłącznie pozytywnej jest dla mnie nieco problematyczne. Oczywiście Zelensky ogromnie przysłużył się dla Ukrainy i sam jest na miejscu konfliktu, ale wciąż jest on twarzą niesławnego zakazu opuszczania Ukrainy dla mężczyzn w wieku 18-60. Mężczyzn, którzy często w bezpośrednim starciu i tak nie mają większych szans z „profesjonalnym” wojskiem. Innymi słowy, ludzi którzy zginą tam zupełnie niepotrzebnie.

Gdybym ja osobiście znalazł się w analogicznej sytuacji, bez możliwości wyboru, uczucie żalu, niesprawiedliwości i gniewu na kraj, który zgotował mi ten los, dbając jedynie o swoje interesy kosztem życia ludzi, którzy nie muszą się z nim nawet identyfikować, to uczucie byłoby ogromne.

#polska #ukraina #wojna #zelensky #oswiadczenie
DosKapp4 - Każdego dnia widzę na Wykopie obrazki jak niżej. O ile nie podważam umieję...

źródło: comment_1652082632cr0ugWCKluXqhVHNbeUnXt.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hieronim_Berelek: Wiadomo, ale wciąż my jako Polacy, którzy szczęśliwe jeszcze w wojnie „fizycznej” nie bierzemy udziału, powinniśmy pamiętać o młodych mężczyznach na Ukrainie. Moim zdaniem ich państwo potraktowało ich niesprawiedliwe i warto o tym mówić.
  • Odpowiedz
@DarekMarek: Mój post jest na temat tego, że pewni mężczyźni, w tym często młodzi chłopcy nie mogą opuścić terenu swojego państwa. Naraża ich to na utratę zdrowia lub życia. Wiem, że nie każdy jest wciągany do wojska, ale wciąż kazanie im tam siedzieć i czekać aż ich bomba trafi jest barbarzyńskie.
  • Odpowiedz