Wpis z mikrobloga

Myślę, że lekko 99,9% społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia co zrobić w przypadku potencjalnego alarmu lotniczego.
Czy konflikt tuż za granicą przyczynił się w jakikolwiek sposób do poprawy tego? NIE
Zrobili tylko kolejne świętowanie okazji z dupy z syrenami i tyle xD
"Halyna, o syreny, stawaj na baczność, znowu jakiaś rocznica poczęcia Kaczyńskiego, do hymnu"

Ja osobiście jak usłyszałbym syreny to pierwsze co bym zrobił to sprawdził co się dzieje na wykopie xD

#ukraina
  • 63
Kiedyś byly schrony przeciwlotnicze, więc ludzie się kierowali do nich - teraz, przy ich braku, jest obojętne, gdzie cię bombka trafi.


@Nieszkodnik: Nie jest obojętne, masz np. garaże podziemne gdzie jest względnie bezpiecznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@meandmymonkey:
Myślę, że jeśli oświecony 0,01% podchodzi do sprawy w sposób: "JA WIEM, A WY NIE WIEDZO xDDDD" i się pucuje nad swoją wyjątkowością zamiast podzielić się tą wiedzą

Eeee... Preppersi przez wielu ludzi są odbierani jako niegroźnie #!$%@?, którzy bawią się w chowanego w lesie i robią niedobre konserwy...
@ku_wolnosci: powiem ci lepiej, żyje w małej miejscowości<50km od Warszawy +/- 25k mieszkańców i w nocy potrafią syreny wyć że budzą człowieka a tak naprawdę wyje straż pożarna żeby zebrać strazakow. Ostatnio jak wyło o 3-4 w nocy to myślałem że serio może jakiś atak ale po chwili przemyślenia uznałem to jednak ze to napewno straż i się nie myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) w skrócie jak
@ku_wolnosci: W nocy około 1 słyszałem syreny pod Gorzowem, tylko dlatego że akurat wypuszczałem kota. Sprawdziłem wykop - nic. Włączyłem Radio Gorzów - nic. Ponowiłem sprawdzanie po kwadransie i dalej nic. Do teraz nie wiem, czemu znikąd wyły te syreny.
2. Co mielibyśmy zrobić? W tym kraju nie ma żadnych obiektów gdzie ludzie mogliby się schronić.


@goferek: ja tam bym się oddalił z miejsca, gdzie jest większa szansa na zarobienie bomby na ryj w takie, gdzie jest mniejsze - im dalej od mostów, instalacji wojskowych i kluczowej infry (wieże TV, kolej, wiadukty) tym mniejsza szansa na #!$%@?.
No jak wam za ciężko poswięcić kilka minut na wyszukanie info o własnym bezpieczeństwie to gińcie.

Nikt was do przeżycia nie bedzie zmuszał ¯_(ツ)_/¯


@WiesniakzPowolania: stary ty jesteś jak te wszystkie mózgi które wypominają prawo jazdy w paczce jak widzisz przyjezdnego co się na skomplikowanym skrzyzowaniu rozbija.

Na 100% sam masz pewnie braki w wiedzy w niektórych aspektach życia i to nie dlatego, że jesteś nierozgarnięty tylko dlatego, że człowiek nie
@ku_wolnosci: Mógłbyś w takim razie wytłumaczyć co należy zrobić, a o czym rzekomo prawie nikt nie ma zielonego pojęcia?
Bo o tym że trzeba wyjść z domu i udać się do najbliższego schronu uczą w podstawówce.

Twój post wygląda na pierwszy rzut oka jak jeszcze jeden wykopek próbujący zapozować na bardziej ogarniętego od reszty pod plusiki. Tyle że w taki sposób i w tak oczywistej sprawie, że aż ciężko uwierzyć xD
@ku_wolnosci: W takim razie szanuję xD Chociaż z ogromnym zdziwieniem bo naprawdę masz po prostu wyjść z domu i udać się do najbliższego schronu. Myślałeś że co #!$%@? innego, rozpocząć ogień z dupy? xD