Wpis z mikrobloga

Myślę, że lekko 99,9% społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia co zrobić w przypadku potencjalnego alarmu lotniczego.
Czy konflikt tuż za granicą przyczynił się w jakikolwiek sposób do poprawy tego? NIE
Zrobili tylko kolejne świętowanie okazji z dupy z syrenami i tyle xD
"Halyna, o syreny, stawaj na baczność, znowu jakiaś rocznica poczęcia Kaczyńskiego, do hymnu"

Ja osobiście jak usłyszałbym syreny to pierwsze co bym zrobił to sprawdził co się dzieje na wykopie xD

#ukraina
  • 63
Myślę, że lekko 99,9% społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia co zrobić w przypadku potencjalnego alarmu lotniczego.


@ku_wolnosci: jak to nie ma? Bierzesz białe prześcieradło i udajesz się w kierunku najbliższego cmentarza...

Kiedyś byly schrony przeciwlotnicze, więc ludzie się kierowali do nich - teraz, przy ich braku, jest obojętne, gdzie cię bombka trafi.
@ku_wolnosci:
1. Nic nie zrobią bo nawet nie usłyszą tego alarmu, w kilku miejscach gdzie mieszkałem to w ogóle nie było tego słychać nawet przy otwartych oknach. Pewnie wraz z powstawaniem nowych osiedli i dogęszczania zabudowy nikt nie myśli o instalacji nowych syren i są te same, co 30 lat temu.
2. Co mielibyśmy zrobić? W tym kraju nie ma żadnych obiektów gdzie ludzie mogliby się schronić.
Myślę, że lekko 99,9% społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia co zrobić w przypadku potencjalnego alarmu lotniczego.


@ku_wolnosci: przy tej ilości sygnałów alarmowych które naparzają to większość społeczeństwa nawet jak wie co znaczą, mają #!$%@? bo to tylko znowu jakieś durnoty.
Zginęła strażniczka więzienna - jebniemy sygnał.
10 lat temu rozbił się samolot - co miesiąc napiedalać będziemy sygnałami
rocznica powstania, rocznica czegoś tam...

no totalnie bezsensu.

Pamiętam jak, no sporo, z
@ku_wolnosci: @goferek: Skoro nie wiesz to znaczy, że jesteś niezbyt rozgarnięty żeby nie powiedzieć dosadniej.
Informacji w necie co robić i jak się przygotowac na sytuacje kryzysową jest w necie od groma. Do tego mozna sobie pobrać darmowy, oficjalny poradnik "Bądź gotowy" z rządowej strony.
Jeśli nie chce ci się poświęcić tych kilku minut na wyszukanie takich informacji, za to wolisz poświęcić ten czas na pisanie wysrywu o tym jakim