Wpis z mikrobloga

powiedzcie mi jak to możliwe, że młodzi po 20 parę lat mężczyźni nie jadą walczyć z powrotem do siebie. Wczoraj widziałem z 2-3 grupki młodych, pełnoletnich ukraińców w świetnych humorach, część z nich z alkoholem
#ukraina #wojna #rosja
  • 48
  • Odpowiedz
@aa-aa: może nie czują takiej potrzeby lub nie mają tyle odwagi i chcą bądź co bądź trochę pożyć. Ja sam żyje w przeświadczeniu, że jakby ktoś do nas wlazł to bym leciał bronić, a rzeczywistość może być zgoła inna
  • Odpowiedz
powiedzcie mi jak to możliwe, że młodzi po 20 parę lat mężczyźni nie jadą walczyć z powrotem do siebie. Wczoraj widziałem z 2-3 grupki młodych, pełnoletnich ukraińców w świetnych humorach, część z nich z alkoholem


@aa-aa: Trzeba było się typie ich zapytać XD
  • Odpowiedz
@aa-aa: globalizacja, nie każdy chce umierać za kawałek ziemi jak może mieszkać w innym kraju z lepszymi warunkami.

Ukraińcy mają przepustke do każdego kraju teraz, z pełnym wsparciem rządu kraju w którym się pojawią.
  • Odpowiedz
chodzi mi o to, czy na nich prawnie jakoś nie ciąży obowiązek powrotu, a nie co oni o tym sądzą, widząc ich zachowanie można się domyśleć co o tym sądzą
  • Odpowiedz
@aa-aa: nie ma takiego prawa, ktore sciagneloby jakiegokolwiek obywatela przebywajacego legalnie w innym kraju o ile nie jest scigany miedzynarodowym listem gonczym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@aa-aa: ok i co? Może nie nadają się do walki? Może mają szczęście, że żyją u nas i aktualnie utrzymają całe rodziny co uciekły z Ukrainy a wyskoczyli sobie na weekend pogadać?
Mają ciągle płakać w poduszkę?
  • Odpowiedz
@Prusti: czyli można uciec jak za przeproszeniem szczur do innego kraju, żeby uchylić się od obowiązku służby? to nieźle, to po co się o nich martwić jak sami mają to w dvpie( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@aa-aa: Jakim prawem zmusza się ludzi do walki? Nie każdy jest żołnierzem, nie każdy ma zamiar ginąć w głupich wojenkach, ja za Polskę bym złamanego kija nie podniósł, chlew obsrany gównem, cale życie człowiek dostaje po piździe. Na Ukrainie nie lepiej było
  • Odpowiedz
@kacpervfr: no jak, musi być jakaś gotowa rezerwa, cały czas sprzęt dostają, szkolić ich i niech walczą, wszyscy ich wspierają a tutaj z browarami beztrosko po mieście latają, coś nie halo
Co do argumentów, że się boją- jasne, że to normalne, kto by się nie bał, ale to nie tłumaczy takiej postawy.
Jeden na oko 20 parę lat przede mną w biedrze 0.7 brał, kolejny piwka( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@Lolexmen: ja mówię sobie, że gdyby przyszła wojna, to powinienem #!$%@?ć z tego #!$%@?łka pełnego durniów i polityków zaprzepaszczających kolejne szanse, ale boję się, że jednak bym został i szedł walczyć xD
  • Odpowiedz
To nie żadna nagonka, ale jednak pytania się nasuwają


@aa-aa: na Ukrainie jest znacznie więcej chętnych niż broni, wojsko od dawna odsyła ochotników którzy nie mieli kontaktu z wojskiem z kwitkiem, a na Ukrainie dodatkowym problemem zaczyna być bezrobocie wśród facetów którzy normalnie by byli na robocie w Polsce.

Oni mają zasilić szeregi ludzi bez pracy?
  • Odpowiedz
@Ogar_Ogar: mają zasilić szeregi ludzi gotowych do walki, sprzęt dostają cały czas, Biden powiedział, że będą dostawać sprzęt cały czas, w trakcie tych starć z użyciem artylerii na pewno niestety będzie lub już jest sporo poszkodowanych.
Przecież na nich ciąży obowiązek służby, zgadza się? To co oni tu z alkoholem sobie beztrosko śmigają?
To będąc w wieku poborowym nie ma się obowiązku służby jeśli nie miało się styczności z wojskiem? Są
  • Odpowiedz
@aa-aa: a dlaczego mieliby walczyć? Ja w razie czego pozostawiłby to: takim jak ty oraz żołnierzom którzy za to biorą pieniądze. Oni są od tego jak dupa od srania żeby mnie bronić po to żebym ja mógł żyć w spokoju i pić sobie to piwko z biedronki o którym piszesz (mimo że nie piję;))
  • Odpowiedz