Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak się sprawuje w dzisiejszych czasach ThinkPad T470?
Myślę czy sobie go nie kupić poleasingowego.
16 GB RAM i 480 SSD za 1900zl. Warto brać? Może bardziej opłaca się coś innego?
Laptop to mój drugi komputer, używany do przeglądania internetu lub jak trzeba coś zrobić mobilnie.
#thinkpad #laptopy #laptop #linux
  • 24
Zdecydowanie lepiej wspominam Dell Latitude.


@pansraka: a ja nie.

Co prawda t480 ma killer ficzer w postaci dwóch bateri i możliwości wymiany baterii bez przerywania pracy.


@pansraka: t480 też jest dosyć podatny na mody. Możesdz tam wpieprzyć lepsze chłodzenie, szklany touchpad, 64GB ramu, zmienić ekran na z wyższych modeli. Ludzie nawet wrzucali 7 segmentową klawę.
@kamilo0: Poleasingowe laptopy zrobiły się mocno drogie w czasie pandemii. Do tego technologie rozwoju CPU poszły mocno do przody. Prawda jest taka, że warto kupować używki tylko wtedy jak ma się jakieś konkretne dla nich zastosowanie, którego nie spełnia nowy komputer (albo totalnie nie ma się kasy na nic innego).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Myślę o poleasingowce ze względu na jakość wykonania thinkpada / latitude. A Nowa sztuka to jednak koszt około 5000zl.
@kamilo0: ja bym nie kopował nic ponizej 8 gen. Mam Thinkpada E480 z i5 (4 jaja 8gen) i jest to duuuzo bardziej wydajne niż drugi laptop - dell xps 13 z i7 7gen (2 jaja). Różnica jest taka, że np od oglądania yt 7gen zaczyna odlatywać a i5 w thinkpadzie sobie spokojnie na niskich obrotach wszystko mieli.
@Kryspin013
Co? Srednio?
Core2quad na moim pececie śmiga i nie ma czkawki a ty wyjeżdżasz ze t470 jest średni????? Fakt że proc słabszy od t480 ale nie #!$%@? że średni jest. Przez ten konsumpcjonizm i coroczne modele Intela to już ludzi #!$%@?ło kompletnie
Fakt że proc słabszy od t480 ale nie #!$%@? że średni jest. Przez ten konsumpcjonizm i coroczne modele Intela to już ludzi #!$%@?ło kompletnie


@korni007: Mam model z 6gen intela i7 niskonapieciowego. Przy robieniu wielu rzeczy na raz (nawet prostych) dostaje czkawki. 6 gen intela od 7 nieróżni się za wiele. Inwestowanie 2koła w lapka podczas gdy w tej samej cenie masz 2 razy mocniejszą 4 rdzeniówkę to ultra głupi pomysł.