Wpis z mikrobloga

Po 2 tygodniach oglądania filmów na 65 calowym oledzie Philipsa z ambilightem stwierdzam, że w telewizorach nie będących oledami zwyczajnie nie ma czerni tylko jakaś ciemna szarość co najwyżej.

I jeszcze to podświetlenie w ledach które nigdy nie jest równomierne...

Ech, może kiedyś będzie chłopa stać.( ͡° ʖ̯ ͡°)

#oled #telewizory #film
Pobierz
źródło: comment_1651960101p2ybPnwq4H6HT15nkLL5zu.jpg
  • 35
Widzialem w pracy wypalone monitory LCD po 2 latach, gdzie byly odpalone aplikacje jedne.

@pytlar:
To musiały być jakieś naprawdę tragiczne matryce. Owszem, masowo po latach padały przetwornice od świetlówek a później LEDy ale z wypaleniem/retencją na LCD (głównie HP/Dell) się nie spotkałem przez lata pracy w helpdesku (2010-2014) a potem jako #programista15k. Z drugiej strony rzeczywiście wymiana sprzętu w firmie wypada co 3-4 lata to może nie zdążyły. U
@pytlar: też zależy jaka była dokładna technologia tych lcd. Słyszałem kiedyś, że matryce VA mają większą tendencje do wypaleń, ale ile w tym prawdy to nie wiem, bo nie miałem dużej z nimi styczności. Wiem, że wiele osób narzeka na matryce od LG, podobno mają duży problem z retencją.
@josedra52: mam Oleda kilka lat i nie zamieniłbym na nic innego mimo że pojawiło się mi ostatnio wypalenie przez kanał z bajkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czerń jest piękna i tyle. Najbardziej wspominam chyba odcinek gry o tron albo walking dead który był mega ciemny i wszyscy mówili że #!$%@? było widać a ja nie wiedziałem o co chodzi XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@regulamin_serwisu_wykop: na czerwonym który wchodzi w barwy diody? Idz poczytaj jak jest stworzony ekran. Na każdym kolorze może być widać, ale najlepiej widać na barwie ciemnej bo wyróżnia się wtedy kontrast. Ale ok, może to Ty masz racje nie ja. Może to Ty miałeś doczynienia z tymi ekranami od 2009 roku.