Wpis z mikrobloga

Fortune Arterial: Akai Yakusoku

Anime znalazłem właściwie przypadkiem. Dla zabawy wyszukałem na anime-planet.com postaci z tagami Female, Tenagers i Vampire i zobaczyłem wśród postaci na liście główną bohaterkę tego animca (pic rel), Erikę Sendou. Miałem dosyć niskie oczekiwania jako że to szkolny romans z wampirami z 6.69 na MAL oparty na vn (czyli spodziewałem się dłużyzn, wątków operowomydlanych i przestawiania akcji na każdą bohaterkę po kolei) i to jeszcze eroge (samo anime jest pozbawione scen +18).

Fajnie się oglądało jako szkolną telenowelę. Jeśli chodzi o wątki nadprzyrodzone (wampiry) to cóż, były one przez większość anime raczej w tle. W ciągu 12 odcinków odhaczyliśmy dzień sportu, plażę, fajerwerki i szkolny festiwal. Fabuła jakoś splatała się z tymi wydarzeniami więc były one raczej tłem wydarzeń niż zapychaczem. Najbardziej mnie rozczarowało zakończenie które nijak nie rozwiązało konfliktu dominującego drugą połowę serii. Dalszego ciągu akcji nie ma bo ekranizowano całą visual novel (ciekawe jak bardzo modyfikowano i mieszano ścieżki).

Moja ocena? Serię oceniłbym w skali szkolnej na jakieś 4+ ale po zakończeniu 3- na zachętę.

Czy bym polecił? Nawet jak ktoś lubi oklepane schematy i romanse z wampirami to zakończenie pozostawia niesmak, niekoniecznie polecam.

#anime #animedyskusja #fortunearterial
Daleth2202 - Fortune Arterial: Akai Yakusoku

Anime znalazłem właściwie przypadkiem...

źródło: comment_1651954496H019B6F5IeYQot0Y5d3XSL.jpg

Pobierz
  • 7