Wpis z mikrobloga

2019-03-27 w tym dniu kupiłem akumulator Jenox Gold 12 V 63 Ah/ 600 A. Wczoraj po raz pierwszy się rozładował do poniżej 10 V (radio grało z 30 minut około) po uruchomieniu od drugiego auta, pozostawiłem aby silnik pracował na wolnych obrotach z godzinę. Dziś do odpalenia auta, to samo, kaput. Czy sens prostować? czy lepiej już kupić nowy? Auto to Ford C-Max 1.8 Benzyna.
Myślałem nad autopartem tym razem, polecacie?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #akumulator #akumulatory #jenox #autopart #ford #cmax #mondeo #focus
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Berkel_88 pewnie mało jeździsz s dużo prądu używasz i już był długo prawie kompletnie rozładowany
Jwkcise mało jezdzi i dużo prądu używa to się Aku ładuje co miesiąc czy dwa
  • Odpowiedz
@Norskee: aleś się uczepił tego, użytkowane auto jak 90% aut, według Ciebie mam co miesiąc prostować lub robić 200 km trasy, aby go doładowywać? To co to za standard?
  • Odpowiedz
@Berkel_88: nie zdążyłem zedytować, a jeszcze zapomniałem dodać że właśnie o tym modelu o którego pytasz to tak najczęściej pisali że nie trzyma parametrów po paru latach
  • Odpowiedz
  • 0
@Berkel_88 0.013 to za dużo, o wiele. Sam tyle miałem i mi akumulator padał średnio raz w miesiącu. Sprawdź syrenę alarmowa czy działa i czy masz wszystkie krańcówki zamknięte - maska, bagażnik itd. Sprawdź też radio, może wiatraczek sobie chodzi bez przerwy.

U mnie z 0.013 po odlaczeniu zepsutej syreny spadło do 0.001
  • Odpowiedz
3 lata to teraz taki standard akumulatorów?


@Berkel_88: W przypadku akumulatorów nieznanych firm o fikuśnej nazwie możliwe.
W przypadku akumulatorów kwasowych Bosch S4/S5 - bez problemu dożywa 5-8 lat (w zależności czy samochód trzymany jest w chłodnym garażu czy na ulicy - wykańcza je wtedy zazwyczaj ubytek elektrolitu i krystalizacja siarczanu na odsłonientych płytach)
  • Odpowiedz