Wpis z mikrobloga

Dzisiaj nie będzie info od Arestowicza. Przejechałem 1200 km i padam na ryj

Ps. Mam niczym niepotwierdzone uczucie, że tajny dokument podpisany między Polską a Ukrainą ma zapiski dotyczące scenariusza, gdzie jednak doszłoby do kolejnego ataku od strony Białorusi z celem odcięcia lub ograniczenia dostaw broni dla Ukrainy od zachodu. Że rosnąca koncentracja sprzętu i wojsk NATO to nie przypadek, a działanie mające zapewnić obronę dla Polski, gdy np. przypadkiem Polski rząd ogłosił, że zachodnie obwody Ukrainy, to strefa humanitarna, gdzie wrogie wojska zostaną zaatakowane przy próbie oblężenia. To może być blef i może nawet "przypadkiem" był wyciek do Rosji, aby w Moskwie wiedzieli, że atak od tej strony to gwarantowana porażka. No i skąd nagle takie poruszenie w rosyjskiej propagandzie z podnoszeniem tematu, że Polska chce "anektować" zachodnią Ukrainę? Ukraińska obrona terytorialna jest przenoszona na wschód, a prawo zmieniono na takie, które na to pozwala. Mimo rosnącego napięcia na granicy z Białorusią i Naddniestrzem Ukraińska strona zmniejsza liczbę obrońców do niezbędnego minimum. To też może świadczyć o ogromnych problemach w Donbasie, ale skąd ta pewność, że granica z Białorusią jest bezpieczna? #scifi #wpiszdupy #geopolityka #przemyslenia Jak już mówiłem to tylko moje urojenia. Nie zwracajcie uwagi

Ps2. Arestowicz mówił, że zatopienie jakiegokolwiek okrętu przez ukraińską armię nie jest potwierdzone. Znowu prosił, żeby nie łapać się na zwycięskie nagłówki do czasu oficjalnego potwierdzenia, bo potem ludzie mają pretensje do ukraińskiego rządu o coś, czego nie mówili. Mówił też, że Rosjanie kolportują masowo fejk newsy o różnych zwycięstwach Ukrainy, aby je potem dementować i szerzyć defetyzm, więc odradza szerzenie informacji tylko na podstawie "chciałbym, aby to była prawda" oraz odradza "czytanie samych nagłówków" - może ogląda wykop i takie wnioski ma XD

#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent
Aryo - Dzisiaj nie będzie info od Arestowicza. Przejechałem 1200 km i padam na ryj

...

źródło: comment_1651868864uIB4Gqk4cIfkfKnVv8fvAO.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Aryo: i tak dzięki za wcześniejsze quality tłumaczenia. A w zastępstwie za godzinę powinien wpaść skrót od savaadaak, nie tak dobry ale zawsze coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aryo: przynajmniej mam nadzieję, że tutaj się mylimy xD I że Polska nie wyśle naszych chłopców na Ukrainę. Zwłaszcza, że mamy Kalingrad i Białoruś xD
Chociaż mi się dalej wydaje, że chodzi o przekazanie broni jakieś itp. i w przyszłości wsparcie. Bo aktualnie nawet prawdopodobnie czołgów nie mamy xD ani pojazdów a teraz NATO naprawdę nam kryje dupę bo oddaliśmy większość co mogliśmy
  • Odpowiedz
Ps. Mam niczym niepotwierdzone uczucie, że tajny dokument podpisany między Polską a Ukrainą ma zapiski dotyczące scenariusza, gdzie jednak doszłoby do kolejnego ataku od strony Białorusi z celem odcięcia lub ograniczenia dostaw broni dla Ukrainy od zachodu. Że rosnąca koncentracja sprzętu i wojsk NATO to nie przypadek, a działanie mające zapewnić obronę dla Polski, gdy np. przypadkiem Polski rząd ogłosił, że zachodnie obwody Ukrainy, to strefa humanitarna, gdzie wrogie wojska zostaną zaatakowane
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aryo: plus jeszcze jedno: do wjazdu Rosjan na zachodnią Ukrainę jest daleko xD nie mają już wojsk na Białorusi a białoruska armia nie jest jakoś potężna. Naprawdę wojna pewnie będzie się działa teraz na wschodzie Ukrainy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Argony: ale do tego trzeba lat a nie miesięcy. Przebudowa wojska to są naprawdę ogromne koszty i czas poświęcony szkoleń. Nie wspominają, że już nasz sprzęt w większości wesoło sobie lata na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: a skąd ty wiesz co oni rozumieją pod pojęciem przebudowy wojska. Może chodzić o nasranie sprzętu, i zabezpieczanie tyłów, jak my wjedziemy na Białoruś. O tym właśnie mówie, że nie ma żadnych konkretów. Gdyby chodziło o wieloletnie programy modernizacji i szkoleń, to nasi władcy, by o tym gadali na lewo i prawo.
  • Odpowiedz
@Stay12: myślę, że o to właśnie może chodzić. Ukraina musi przenieść przemysł wojskowy do nas, jeśli konflikt się przedłuży, inaczej nie będą w stanie utrzymać sprzętu.
  • Odpowiedz
@Aryo: nie strasz, polski rząd na który nie głosowałem i z którym nie mam nic wspólnego podpisał za moimi plecami dokument w imieniu którego będzie trzeba walczyć? niech sami walczą
  • Odpowiedz
@xiv7:
Pewnie fejk itd...
Chociaz z drugiej strony gdbybysmy najechali na bialorus i kalingrad to bylbym dumny. Kto jak nie my... takie moje fantazje... sam bym sie wcielil do wojska...
Taki ruch to spokoj ze wschodu na sto lat...
Beda chcieli to i tak uzyja atmowki...
Bomba atomowa to nie konuec swiata.. kilka tysiecy prob juz zrobili i dalej zyjemy..
Oni juz przegrali...
Zachod poczul krew...
Trzeba to wykorzystac maksymalnie... jezeli
  • Odpowiedz