Wpis z mikrobloga

#bialystok

Pojechałem z kumplami na weekend do Białegostoku bo hehe, Szkolna 17. Nie miałem żadnych oczekiwań, wiedziałem tyle, że jest belweder, starówka i jakiś tam pałacyk. Miasto 10/10, piękne, czyste, las w mieście (sic!), kultura na drogach, ludzie jacyś tacy przyjaźni, jakby żyli na wyjebce. Byłem w wielu miastach, ale to właśnie "Biały" siedzi mi w głowie. Wiem, że to takie gadanie osoby która w dupie była i gówno widziała, ale pierwsze wrażenie podobno najważniejsze xd. Mieszkańcy, jak się tam żyje? Jakie są plusy i minusy?
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Purinowski: @BBxx: jak ma się wykształcenie inżynierskie z naciskiem na techniczne to pracy według mnie jest sporo. Koledzy po studiach przebierali w ofertach, chociaż jak to po studiach wymagań wygórowanych nie mieli
Droga do Lublina jest w budowie, VIA Baltica też się zaczyna budować, budowana jest nowa nitka kolejowa, więc za pare lat trochę ta infrastruktura wyjazdowa (xD) się poprawi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BBxx: z lotniskiem jest kłopot z mieszkańcami.
Wybuduj się pod lotniskiem które w planach jest od początku/połowy XX w i miej pretensje, że władza chce wyciąć las i puścić tamtędy większe samoloty...
  • Odpowiedz
(najczęściej jedziesz S7 na Wawę a potem już jest cywilizacja),


@BBxx: S8

I jak Warszawa ma być wyznacznikiem cywilizacji, to ja już wolę swoją grządkę. ( )
  • Odpowiedz
@BBxx: większe miasto nie jest wyznacznikiem cywilizacji.

Wszystkie Szwajcarskie miasta poza Zurychem są mniejsze od Białegostoku, a chyba cywilizacji im nie odmówisz?

Tym bardziej Lublin. Skąd w ogóle ten Lublin wziąłeś? To są porównywalne miasta, jeśli już na tę wielkość się uprzemy. Byłeś w Białymstoku kiedyś dłużej niż 15 minut? Z perspektywy Białegostoku jedynym dużym miastem w okolicy jest Warszawa. W sumie to wystarczy w takiej sytuacji geograficznej w jakiej jesteśmy.
  • Odpowiedz
mieszkam prawie 20 lat, nawet teraz z niego piszę


to tyle co ja i nie przypominam sobie, że ktokolwiek kiedykolwiek wspominał o Lublinie w jakimkolwiek kontekście mającym coś wspólnego z tym co piszesz. Warszawa i potem dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo nic.

porównaj ofertę kulturalną, wypoczynkową, infrastrukturę, oferty i warunki pracy

mimo podobnej liczby ludności ma o wiele więcej do zaoferowania (choć też jest daleki od ideału)


Infrastrukturalnie?

Długo z kolei nie korzystałem, ale jak ostatnim
  • Odpowiedz