Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam od jakiegoś czasu gravela do 3.5k Wiem że temat jest poniżej, ale tu już mam potencjalnych kandydatów:

1. Triban RC500, z tym że opona do wymiany i potencjalnie hamulce. Na plus lżejsza rama + carbonowy widelec. Opona max 36.
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-triban-rc500-CID767-IDP30Iu.html

2. Specialized Sequoia - tu na plus Sora i zdaje się że sztywna oś. Więc chyba z potencjałem na rozwój. Rama wygląda na mniej agresywną, ale z cięższego materiału. Tu zdaje się że opona max 42.
https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-sequoia-2019-m-l-54cm-super-gravel-wyprawowy-adventure-CID767-IDOY37O.html

I to by było na tyle. Sytuacja na rynku ś̶w̶i̶ń̶ graveli dalej beznadziejna (a pewnie będzie tylko gorzej) ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ktoś coś podpowie?

#rower
  • 9
Triban też jest na Sorze. Mam od roku RC500, wsadziłem do niego Gravelkingi 700x35. Nie jest to typowy gravel ale na nowych oponach można wjechać na szutry bez strachu. Hamulce fabryczne szału nie robią, ale póki co zatrzymuje się wtedy kiedy chcę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wikti010: faktycznie ma Sorę, tyle tego oglądam że już pomyliłem rowery

@xbednar: akurat owijka wydaje się być najmniejszym problemem. I tak bym chciał wymienić, bo mimo wszystko jest to przepocone przez kogoś innego xd

Czyli z tych dwóch jednak Triban lepszy?
@Paczek_w_masle: Pewnie tyle że dodatkowy koszt i jest w dosyć dziwny sposób zniszczona, jakby pojechała po ziemi więc warto przed zakupem sprawdzić czy klamki działają prawidłowo i czy rower jest prosty :)

Czyli z tych dwóch jednak Triban lepszy?

Ja wiem że Spec to Spec, pożądana marka ale ta sequoia imo średnio wygląda - brzydki wideł, rama Cro-Mo tyle że ma sztywne osie. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że robiliśmy z
@Paczek_w_masle: przede wszystkim wizualnie xD

te szpary w klamkomanetkach to są do wyregulowania

One wynikają z naciągu linki przy hamulcach, jak dociągniesz mociej baryłką to automatycznie klamki się 'zamykają'

Co do speca to nie zgadza mi specyfikacja podana w opisie - jest napisane że to rocznik 2019 z korbą praxis i suportem BSA, a na zdjęciu widać że korba jest FSA i suport na kwadrat, które były w modelu z 2018