Wpis z mikrobloga

@Fushnikov:

Pomijając kwestie ustawienia bloków przyczyną może być wada postawy (płaskostopie wystarczy) .
wówczas są konieczne wkładki do butów lub/oraz podkładki kątowe pod bloki
Plaskostopia czy innych problemów raczej nie mam bo na normalnych pedałach jeździłem i nic się nie działo.


@Fushnikov:

na normalnych pedałach nic się nie dzieje bo sobie możesz zmienić pozycje stopy i punkty oparcia na bieżąco - tak tylko w kwestii wyjaśnienia. Oczywiście nie sugeruje ze masz jakiś wady postawy ale informuje ze jest to jedna z przyczyn dyskomfortu przy używaniu spd.
@Fushnikov: Brak regulacji może być problemem. Zobacz sobie, chociażby urywek o tym, gdzie powinien być blok https://youtu.be/9Kl_G7yzP74?t=384. Wtedy będziesz miał porównanie, jak jest u Ciebie. Złe ustawienie bloku może powodować drętwienie palców, stopy czy ból kolana, właśnie przez wymuszoną pozycję, co nie pojawiało się u Ciebie na normalnych pedałach.
@Fushnikov: Może też sobie źle ustawił ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja przejrzałem jego film, plus jeszcze coś z veloartu, ale pod szosowe bloki i chyba miałem szczęście i trafiłem. Buty "spinam" raczej ciasno.