Wpis z mikrobloga

Może unpopular opinion, ale osoby, które nie są w stanie napisać matury z matmy na te 30% (mając kartę wzorów), powinny mieć odebrane prawa wyborcze. O ile rozumiem, ze czytanie lektur może wydawać się useless (aczkolwiek, czytanie czegokolwiek powinno być obowiązkowe, żeby rozróżniać przynajmniej od bynajmniej XD) tak podstawowa znajomość matmy to jest mus w życiu dorosłym. Nie mowie ze trzeba być orłem, bo sama nie jestem, ale liczenie procentów, ułamków i powierzchni przydaje się w życiu codziennym (o ogólnym, logicznym myśleniu, które matma wymusza nie wspomnę)
Takie przemyślenia po wstępnym załamaniu się ile idiotów łapie się na akcje durszlakową.

#matura #matura2022
  • 65
  • Odpowiedz
@Nominara: nie sądze żeby to była niepopularna opinia, jak pisałem maturę te kilka lat temu to z matmy miałem 2, obejrzałem ze 4 filmy tego ziomka od matmy na YT i 30% wpadło, z wzorami itp NIE DA SIĘ nie zdać matury chodząc normalnie na zajęcia, chyba że ma się kompletnego pecha. Reszta to po prostu głąby
  • Odpowiedz
@Nominara: Nie. I to z całkiem innego powodu niż ci się wydaje.
Jak wprowadzisz coś takiego, to z tego etapu już tylko jeden krok do wprowadzania kolejnych. Odebranie praw wyborczych niebinarnym 'bo to dziwactwa' a potem kobietom 'bo po co im, tyle wieków nie miały i było git'.

Otworzysz tym puchę z robalami i dlatego nie wolno takich pomysłów nawet dyskutować a co dopiero wprowadzać.
  • Odpowiedz
Może unpopular opinion, ale osoby, które nie są w stanie napisać matury z matmy na te 30% (mając kartę wzorów), powinny mieć odebrane prawa wyborcze.


@Nominara: bardo popularna opinia, dorzucić do tego jeszcze jełopów wplatajacych obce słowa w każde zdanie
  • Odpowiedz
Jak wprowadzisz coś takiego, to z tego etapu już tylko jeden krok do wprowadzania kolejnych.


@Antorus: dlaczego? to tak jakby powiedzieć, że np. wprowadzenie kary grzywny za piractwo komputerowe utoruje drogę do wprowadzenia za to później kary więzienia, a potem śmierci, tortur itd., a nic takiego nie ma miejsca, stawiamy sobie pewne granice i teoretyczna możliwość przekroczenia ich nie powinna stać na drodze do ulepszania systemu prawnego, czy jakiegoś innego
  • Odpowiedz
@szczyp1orek: porównujesz odebranie fundamentalnego prawa które nabywa każdy obywatel wraz z osiągnięciem 18 lat (na podstawie jakiejś bredni, typu wynik ma maturze z majzy xDD) do kary grzywny za wykroczenie / przestępstwo.

2/10 bo odpisałem
  • Odpowiedz
@Nominara: a ja uważam że nienapisanie dobrze polskiego to debilizm bo przydaje się w życiu czytanie ze zrozumieniem i retoryka, wcale nie jest potrzebna znajomość lektur a właśnie ogólne ogarnięcie do zdania polaka, umiejętność argumentacji, złożenie jakiejś wypowiedzi, spryt, improwizacja. Za to liczenie ułamków, powierzchni dla mnie na przykład i większości społeczeństwa jest całkowicie bezużyteczne, a procenty zawsze obliczam w 30 sekund na http://www.obliczanieprocentow.pl ¯\_(ツ)_/¯ nie widzę żadnego benefitu z znajomości
  • Odpowiedz
@Antorus: możesz sobie to porównać do czegokolwiek, ja dałem przykład, wolność to też fundamentalne prawo, a odbieramy je na np. 25 lat za zabójstwo, no ale wg. twojego toku rozumowania lepiej nie, bo mogłoby to otwierać furtkę do kary tortur do końca życia, albo gorzej, eksterminacji całej rodziny na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
@ActiveekHere: ogólnie rzecz biorąc uważam ze zdanie na 30% zarówno polskiego jak i matematyki to jest podstawa podstaw, ale odniosłam się do dzisiejszej matematyki, bo jednak częściej widzę płacz jaki to ten egzamin jest trudny.
Jeśli chodzi o matematykę, swego czasu pracowałam w gastro i można było się załamać jakie problemy sprawiało przeliczenie 20% z 500 albo zrobienie podwójnej porcji ciasta, na które składało się 2/3 szklanki cukru. Jeśli ktoś potrzebuje
  • Odpowiedz