Wpis z mikrobloga

Może unpopular opinion, ale osoby, które nie są w stanie napisać matury z matmy na te 30% (mając kartę wzorów), powinny mieć odebrane prawa wyborcze. O ile rozumiem, ze czytanie lektur może wydawać się useless (aczkolwiek, czytanie czegokolwiek powinno być obowiązkowe, żeby rozróżniać przynajmniej od bynajmniej XD) tak podstawowa znajomość matmy to jest mus w życiu dorosłym. Nie mowie ze trzeba być orłem, bo sama nie jestem, ale liczenie procentów, ułamków i powierzchni przydaje się w życiu codziennym (o ogólnym, logicznym myśleniu, które matma wymusza nie wspomnę)
Takie przemyślenia po wstępnym załamaniu się ile idiotów łapie się na akcje durszlakową.

#matura #matura2022
  • 65
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nominara: julka prsestań speak po English, bo to stupid
Ale tak, uważam, że maturę z matmy powinien zdać każdy, kto chodził na lekcje, bo masz wzory, więc minimum wiedzy wystarczy, żeby zaliczyć.
W sumie nawet 10 lat po maturze powinno się udać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ActiveekHere: oj nie zgodzę się. Jak masz wypracowanie i masz odnieść się do fragmentu i całości utworu, a ty nie będziesz pamiętal jak zaprezentowano motyw X w Dziadach, to już masz przypal, więc generalnie potrzebna jest znajomość lektur.
Matematyka nie sprawdza, czy umiesz liczyć procenty, bo od trgo masz kalkulator. Sprawdza, czy umiesz połączyć ze sobą logicznie treść zadania, wzory, kalkulator i odpowiedzi.
Inb4 z polskiego miałem centyl 100 na
  • Odpowiedz
@Nominara: Owszem w cywilizowanym społeczeństwie używanie j. angielskiego jest normą. Zaś zwracam uwagę na coś co w przeszłości było nazywane "makaronizmami" i świadczyło zasadniczo o brakach w edukacji wśród osób ich używających. Lepiej pisać spójnie w jednym z wybranych języków (poza wyjątkami, gdzie brak odpowiedników).
  • Odpowiedz
@Charkov: jak już wcześniej tłumaczyłam, jest to zboczenie zawodowe, 8h dziennie posługuje się wyłącznie angielskim i niektóre słówka szybciej przychodzą mi do głowy/maja dla mnie większy sens. Wtracilam całe dwa słowa po angielsku z czego jedno odnosiło się do powszechnie znanego mema i ludzie się zesrali XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ActiveekHere: ja mam pewne problemy z komunikacja (do jakos polowy liceum nie rozumialem idei small talku [w pierwszej klasie gimnazjum jak trafiłem do nowej klasy i po szkole chodził typ od wfu i sie pytal kto jedzie ns basen i kazal podniesc reke to nowa "kolezanka" mnie spytala czy jade, a ja do niej ze typ kazal podniesc reke, a ja nie podnosze to nie jade, ze o co jej
  • Odpowiedz
@Nominara: Też pracuje na dokumentacji, która jest głównie po angielsku i rosyjsku. Jednak nie wyobrażam sobie na przemiennie używać nawet w prywatnej opinii słów z rożnych języków mających odniesienie 1 do 1 w j. polskim. Na papierze, czy bardziej współcześnie w Internecie wygląda to fatalnie.
  • Odpowiedz
@Charkov: nie wyobrażasz sobie to nie używaj. W internecie jest to coś całkiem normalnego wiec zdarza mi się wpleść słówko angielskie i nikt nie ma problemu ze zrozumieniem przekazu. Do as you wish :)
  • Odpowiedz
@Nominara:
Zapomnialem dopisac, a co doskonale pasuje do jednego z Twoich ostatnich komentarzy:

...niemniej najwiekszymi debilami sa ludzie probujacy poczuc sie ze soba lepiej wywyzszajac sie w oparciu o takie bzdury.

Mali ludzie potrzebuja duzych ego boost.
  • Odpowiedz
@Nominara: jakbyśmy mieli zacząć zabierać prawa wyborcze za tego typu rzeczy to połowa wykopu by je straciła, bo czemu nie zabierać wtedy za nieumiejetność rozróżniania prawdziwych informacji od fałszywych i negowanie nauki :D To jest co najmniej tak samo ważne jak najprostsza matma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nominara: niezdanie matmy, do czego jest potrzebne 30%, do zdobycia których WSZYSTKO jest w #!$%@? książce z wzorami, na pewno oznacza ujemne IQ. Ale czy odbierałbym za to prawa wyborcze to chyba nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nominara: Jeśli nie umiesz skleić dwóch zdań w języku ojczystym, nie zasługujesz na prawa wyborcze. Potem nieudolnie tłumaczysz się z tego.
  • Odpowiedz