Wpis z mikrobloga

@Ragll: małżonka robiła w Optegrze, pierwsze kilka miesięcy było ciężkie, widziała wszystko rozmazane i wiadomo, krople, masci, ale po okolo 2 miesiacach zaczelo sie poprawiac, teraz po pol roku w zasadzie najbardziej uciazliwa jest jazda w nocy samochodem, czasem przeszkadzaja swiatla nadjezdzajacych samochodow

robila ten wariant mikrosoczewkowy Lentivu,

przerazila sie jak juz po operacji zaczela czytac grupy typu

https://www.facebook.com/groups/laserowakorekcjawzrokubeztajemnic/?ref=share

ale u nas wszystko skonczylo sie dobrze, widzi juz elegancko poza powyzszymi
  • Odpowiedz
teraz po pol roku w zasadzie najbardziej uciazliwa jest jazda w nocy samochodem, czasem przeszkadzaja swiatla nadjezdzajacych samochodow


@rajman: a wiesz moze czy to wlasnie przez astygmatyzm, czy generalnie tak jest po korekcji? sam sie nad takim zabiegiem zastanawiam
  • Odpowiedz
@orany: @rajman: @Ragll: Robiłem rok temu w Optegrze, zabieg Femtolasik. -3.25 i -3,5 astygmatyzm. To co tam Mirek pisze, to prawda - ja sam miałem zespół suchego oka do końca roku, potem małe problemy z gruczołami w powiece, ale wszystko się skończyło dobrze. Zacząłem widzieć dokładniej już po tygodniu, po dwóch wystarczająco wyraźnie i normalnie. Personel spoko, zabieg przeszedł gładko.
  • Odpowiedz
@orany: ciezko powiedziec, bo z badan wynika ze astygmatyzm jest juz wyeliminowany

@Ragll: przed calym zabiegiem masz i tak wnikliwe i dokladne badanie wzroku wiec to lekarz majacy pozniej robic zabieg ocenia wade, moja zona nie musiala przedstawiac zadnego zaswiadczenia od okulisty
  • Odpowiedz
@SuperBasshunters: nie wiadomo, to jest ten efekt Halo, u jednych utrzymuje się dłużej u innych krócej, zależy też od dnia i zmęczenia, ciśnienia w oku itd... u różowej to jest też tak że raz przeszkadza bardziej raz mniej...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman: właśnie głównie to mnie powstrzymuje przed korektą, nawet bez niej nie lubię jeździć w nocy. Ciekawe czy z okularami do jazdy w nocy efekt o którym mówisz jest zniwelowany. Do jakiej wartości wady robią korektę? Kiedyś było, że większe wady tylko do ok 0.5D docelowo.
  • Odpowiedz
a jak wygląda sytuacja z tym, że wada musi być stała? Trzeba mieć udokumentowane, że wada jest stala na przestrzeni roku?


@Ragll: Ja oprócz badań na prawo jazdy nigdy nie byłem u okulisty ani nie badałem wzroku. Zrobili kilka badań i powiedzieli że ustawią mi oczy na +0.25 bo jestem młody i z wiekiem mi się wzrok pogorszy wiec bede miał lekki zapas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz