Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu zamknąłem konto w Getinbanku.
Niestety na OLX miałem wpisywany stary numer konta, niedawno coś sprzedawałem i wypłacili mi kasę na zamknięty rachunek. Co zrovic w takiej sytuacji? Kontaktować się z olx czy raczej z bankiem ?:)

#bank
#platnosc
#olx
#getinbank
#finanse
  • 7
@Gozo3d: jeśli konto zamknięte, to kupujący dostanie zwrot, kontaktuj się tym, który wysyłał przelew, gdy kasa do niego wróci, to niech Ci wyśle na nowe konto.
@voot: Nie gadaj głupot. @Gozo3d: Jak zamknales konto przed wypłatą hajsu z olx to pieniądze wróciły do operatora platnosci. Po prostu hajs odbija sie od zamknietego konta i wraca. Napisz do supportu i zweryfikuj to. Albo najprosciej - zaktualizuj konto na olx i hajs powinien trafic na nowe konto.
@ravz: no przecież kasa wróci do tego, kto wysłał przelew, gdzie niby miałaby zniknąć? Jeśli numer konta nie jest powiązany z aktywnym kontem, to nie ma się gdzie ta kasa zatrzymać, a ponownie tego samego numeru nie mogą już później przypisać do innego konta.
@voot: Ale hajs czeka u operatora, przed wypłatą do sprzedającego, takze odbijając sie od konta wraca do operatora, a nie do kupującego. Mowie 3 raz ze sie ma gdzie zatrzymac. Bedzie czekac u operatora
@ravz: właśnie edytowałem odpowiedź, ale już odpisałeś i nie mogłem wysłać. Zauważyłem, że chodziło Ci tylko o to, że nadawca przelewu to nie kupujący, tylko olx. Nie znam się na olx, znam się na bankach, myślałem, że olx platforma ogłoszeniowa, tak to kiedyś reklamowali, może zmieniła się w platformę handlową, nie śledziłem tematu.

Tak czy inaczej, jak napisałem kasa wróci do tego kto wysłał przelew.