Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki pytanie odnośnie zegarka do biegania. Planowałem sobie zakup polara vantage M2 a widzę że pojawił się jakiś nowy model pacer pro i tak trochę zagwozdkę teraz mam, bo jakiś większych różnic między nimi nie widzę. Pacer ma jakiś szybszy procesor ale chyba nie ma dostępu do platformy polar flow. Przynajmniej tak pokazuje w porównywarce na stronie polara albo jakiś błąd po prostu. Wantage znowu ma dostęp do platformy ale nie ma barometru z tego co pamiętam. Jakiś rozbudowanych funkcji nie potrzebuje. Ważne by zegar i platforma były proste w obsłudze dlatego właśnie polar a nie garmin. Dystans, tętno, czas i dobry GPS na początek wystarczą( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miał ktoś podobny dylemat i zdecydował się na któryś z tych modeli, albo jakiś inny ciekawy zegarek trafił mu się w tym budżecie?
Czy to możliwe w ogóle by zegarek polara nie miał dostępu do ich platformy? Bo w sumie na tym mi głównie zależy..

#bieganie #biegajzwykopem #polar #zegarki
  • 9
@arbuz77: polar pacer pro to jest bardzo nowy zegarek i watpie zeby ktokolwiek mial go na wykopie. A pacer (bez pro) dopiero wyjdzie na dniach.

Przeczytaj sobie to (w spoilerze cytaty ktore cie zainteresuja najbardziej)
https://www.theverge.com/23046374/polar-pacer-pro-review-fitness-watch-gps-running



Jesli potrzebujesz podstaw, bez barometru i nawigacji to sugeruje poczekac na zwyklego pacera a za zaoszczedzona kase kupic dobre buty do biegania, albo jakis inny stuff.

Pamietaj tez ze amazony maja lepsze ceny na zegarki
@PurpleHaze: jak ja mam Corosa. I jakbym miała kupować zegarek na początek i na asfalt to bym kupiła Pace 2, Polar sobie u mnie przesrał po tym jak kupiłam zegarek który okazało się ze dopiero po pół roku aktualizacji miał wszystkie funkcje z M400 a potem po następnym pół roku był warty tyle co M400 bo wypuścili nowy model :D

Ogólnie to Flow jest spoko, całkiem ładny, czytelny i na pewno
@mozgogrdyczka: Warto wspomnieć że Pace 2 nie posiada map i nie ma możliwości wgrania muzyki, dla niektórych może być to problem. Natomiast co ma coros, a nie posiadają inne zegarki to specjalny tryb dla bieżni lekkoatletycznej (dla tej funkcji w zasadzie wymieniłem garmina na corosa).
No i zawolam @mozgogrdyczka jako uzytkowniczke zegarkow polar, bo ten flow to wcale taki przejrzysty i prosty nie jest.


@PurpleHaze: w porównaniu z connectem to flow jest jak super nowy panel kosmiczny xD
Ja dalej nie jestem w stanie uwierzyć, że oni część funkcji jak np. zmienianie tarcz zegarka podczas treningu zrobili tylko z poziomu zegarka, a na apce nie można xD
@leeeon: przecież garminy mają tryb bieżni, na pewno te nowsze, mój 745 ma.

Poza tym na bieżni to się biega na stoper a nie na gps ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten tryb może i rysuje ładne ścieżki na mapie, ale bazowanie na podanym tempie biegu to dalej ryzyko przy szybkich tempach xD