Wpis z mikrobloga

De facto jest to zalegalizowanie procederu, który prowadzony jest już od połowy kwietnia. Docelowo obrona terytorialna z zachodu kraju pewnie trafi do Donbasu, a w mniejszym stopniu do Odessy i Mikołajowa.

Oby wystawianie nowych oddziałów werbowanych z zmobilizowanych w lutym rezerwistów szło sprawnie.

#rosja #ukraina #lagunacontent - autorski tag #wojna #ukrainanafroncie
JanLaguna - De facto jest to zalegalizowanie procederu, który prowadzony jest już od ...

źródło: comment_1651608842TWybDOeFLvDpETZBhDK8EQ.jpg

Pobierz
  • 13
@Nidorian: Zła, bo to najprawdopodobniej znaczy że brakuje ludzi do obsadzenia wszystkich pozycji w Donbasie. Przy czym trzeba pamiętać, że na obronie terytorialnej nie kończą się ukraińskie rezerwy, bo Ukraińcy formują właśnie nowe oddziały z rezerwistów, których zmobilizowali w lutym - tyle, że te oddziały wejdą do walki pewnie dopiero latem (i to pod koniec lata).

W skrócie: zła wiadomość dla Ukraińców, ale są jeszcze rezerwy, z których nie można jednak
@JanLaguna: może też być tak że profilaktycznie przerzucają te dostępne rezerwy żeby mieć zapas podczas gdy w międzyczasie kolejne jednostki rezerwistów trafiają na front i będą się wymieniać? Może to też przygotowania na wypadek gdyby rosjanie ogłosili mobilizację żeby mieć co rzucić przeciwko hordom orków ?
@Nidorian: Teoretycznie jest to możliwe, ale - tak jak napisałem wyżej - ten proceder z przerzucaniem OT na wschód kraju trwa już od połowy kwietnia, i ten przerzut był prowadzony z myślą o spodziewanej ofensywie w Donbasie.

Profilaktyczne przerzucanie sił do Donbasu nie ma większego sensu - z uwagi na intensywność rosyjskiego ostrzału artyleryjskiego. Jeśli już są gdzieś profilaktycznie przesuwani bez zamiaru rzuceni ich do walki od razu to pewnie chodzi
@StalowyOjciec: akurat w tym przypadku użyłem dobrze tego słowa, bo poprzednie przesunięcia OT z zachodu do innych regionów kraju nie były zgodne z ukraińskim prawem.

Przez co wydźwięk Twoich postów jest skrajnie negatywny i nacechowany emocjonalnie.


@StalowyOjciec: xD

skrajne negatywny

skrajnie


Tymczasem w poście: "Oby wystawianie nowych oddziałów werbowanych z zmobilizowanych w lutym rezerwistów szło sprawnie."

xD

Tak, tak, Laguna to ruski agent, za rubelki od Putina pisze.
@JanLaguna: Widać masz syndrom oblężonej twierdzy na ten moment. Stwierdziłem tylko, że użycie słowa "proceder" powoduje negatywny wydźwięk całości. Lecz się.


A ja Ci napisałem dlaczego słowo "proceder" zostało prawidłowo użyte. Nie atakowałem Cię przy tym personalnie, a Ty do mnie "lecz się" i nawet jeszcze wysłałeś mi niewybredną prywatną wiadomość. Sio na czarno