Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak się teraz czują ci wszyscy amerykańscy centryści, którzy zagłosowali na Trumpa bo: „I just don’t like Hillary” i „let’s give him a chance”.

6 lat później partia republikańska jest sektą nie uznającą wyników wyborów a sąd najwyższy zabiera się za delegalizację aborcji, która była w USA legalna od 1973 roku.

Przypominam, że Hillary Clinton jako pierwsza, już w trakcie debaty przed wyborami w 2016 nazwała Trumpa „russian puppet”, wystarczyło jej uwierzyć.

#usa #trump #clinton #aborcja #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz Prezydent-Camacho - Ciekawe jak się teraz czują ci wszyscy amerykańscy centryści, któ...
źródło: comment_1651600950nplUfzKLeyPUOMlFBOWDvN.jpg
  • 20
@ImNewHere: ja popieram wolny dostęp do aborcji.
Generalizacja ma to do siebie, że pokazuje pewne prawidłowości, ale nie jest "pewniakiem".
Dostęp do aborcji jest realizacją prawa do autonomii odnośnie własnego ciała. Więc nie musisz popierać, ważne żeby nie zabraniać. To jest prawdziwy kompromis aborcyjny - kto chce ten ją zrobi, a kto nie uznaje - ten nie robi.
@Olsea Nie do końca, aborcja to nie decydowanie o własnym ciele bo odbierasz życie innej istocie. Wiem wiem według was płód to nie człowiek, to kiedy się nim staje ?
Dlaczego o zwierzęta dba się bardziej niż o ludzi ? To chore.
Według mnie powinno byc jak było. Bez zakazu ale też bez wolnego prawa. Jest coś takiego jak antykoncepcja i każdy ma dostęp do niej. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny
@ImNewHere: mrówki zabijasz? Pająki zabijasz? Mięso jesz?
Są bardziej rozwinięte niż płód, i to są żywe istoty. To, że są z tego samego gatunku nic nie zmienia ;).
Poza tym nie traktujemy zwierząt lepiej niż ludzi; ja tego nie robię, nie widzę nic złego w jedzeniu mięsa. Skąd ci się to wzięło - nie wiem, znam tylko dwie osoby które ceniły zwierzęta ponad ludzi i były przeciwne aborcji.

Aborcja to przecież
@ImNewHere: > jeżeli wystąpi gwałt lub zagrożenie życia to oczywiście prawo do aborcji powinno przysługiwać
Zakładasz tutaj, że jedynym dopuszczalnym dla kobiety powodem dla aborcji jest moment, w którym mężczyzna zmusza kobietę do seksu? Czyli jedynie kobieta zgwałcona ma prawo do aborcji? Zakładając, że udowodni?
A jeśli, jak większość kobiet w Polsce, boi się zgłosić gwałt? Jeśli to partner zrobił? A ona nie chce tego? Rozstała się z nim przez to?
Nie do końca, aborcja to nie decydowanie o własnym ciele bo odbierasz życie innej istocie.


@ImNewHere: Zaniechanie aborcji to zmuszanie innej istoty do życia bez jej wiedzy ani zgody.

Wiem wiem według was płód to nie człowiek, to kiedy się nim staje ?


Płód człowieka to człowiek, ale co z tego?

Dlaczego o zwierzęta dba się bardziej niż o ludzi ? To chore.


(primo, ludzie to zwierzęta) Co masz na myśli?