Wpis z mikrobloga

W końcu po latach znalazłem chwilę, żeby poogrywać sobie #wiedzmin3. I jestem...jakby to powiedzieć, najdelikatniej to skonfundowany. Jakim prawem ta gra została GOTY oraz jakimś kultowym tytułem? Z 15 lat temu grałem w Morrowinda i na ten moment wydaje mi się on o niebo lepszy.

Przecież to jest to samo co Wiedźmin 1 i 2, tylko że można jeszcze na koniu jeździć. Apropo, ten koń to jest jakaś masakra. Co chwila mi znika z mapy a ja muszę biegać z buta. Jak skorzystasz z szybkiej podróży to on oczywiście nie przemieści się z tobą, tylko zostaje na poprzedniej miejscówce. Przywołać go gwizdem się nie da. Teraz mi kompletnie zniknął i nie wiem gdzie jest.
Następna rzecz, to dramatyczna mechanika sterowania i walki. Gram na padzie na PC i jest dramat, bo kamera zawsze ustawia się tak, że mam przeciwnika za plecami.

Na plus jedynie dialogi i zadania. Misja, gdzie trzeba dzwonkiem koze przywoływać mnie #!$%@?ła :)

Pytanie do was zatem. Jest jakiś mod co naprawia tego konia? Tylko że ja gram przez Geforce NOW, więc w sumie nie wiem czy będę mógł zainstalować. A może jest jakiś inny sposób na to? Jak sobie umilić gre?

#wiedzmin #gry #pcmasterrace
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luckylukk: mi się dopiero wiedźmak zaczął kleić jak skończyłem czytać wszystkie książki, wcześniej praktycznie próbowałem grać ale odpuszczałem po 2h
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luckylukk:

Następna rzecz, to dramatyczna mechanika sterowania i walki. Gram na padzie na PC i jest dramat, bo kamera zawsze ustawia się tak, że mam przeciwnika za plecami.

Samouczek oczywiście pominąłeś?
I jak się nie da przywołać konia, przecież się da. Złą grę ci sprzedali.
@luckylukk: w wieśka ostatnim raz grałem jakieś 6 lat temu, ale jeśli dobrze pamiętam to jak koń jest dalej to musisz nacisnąć przycisk przywoływania dwa razy, robisz tak?
jak koń jest dalej niż pokazuje minimapa, to nie da się zagwizdać


@luckylukk: Przecież cały myk z przywoływaniem konia polegał na tym, że gwiżdżesz w dowolnym czasie i miejscu, a Płotka spawnuje Ci się za plecami.

Nie pominąłem samouczka, ale dalej uważam że słabo sie steruje. A na klawiaturze jeszcze gorzej, przecież tam jest za wiele kombinacji, których nie da się przełożyć na klawiaturę.


@luckylukk: Np. jakie?
@BlackSlip: Tak jak pisali wyżej,ja Plotkę (grałem na ps4) normalnie w każdym momencie (wiadomo oprócz scenek) mogłem wywołać,nie musiała być widoczna na minimapie.Może jakiś błąd gry masz
@luckylukk: Nie widzę problemu. Znaki pod Q, bieganie pod SHIFT, albo można było przełączać CTRL'em, turlasz się spacją, ALT'em robisz opcjonalne uniki, mikstury chyba R i F, petardy nie wiem, chyba pod E, nie pamiętam co to są akcje, a jeśli skupienie to menu kołowe ze znakami i petardami to chyba pod TAB, albo być może rolka myszy. Jeśli coś mylę to sorry, ale grałem w to ostatnio z 6 lat
@luckylukk: chłopie graj na klawiaturze i myszce jak człowiek to nie będziesz narzekał na mechanikę walki. Nie jest ona idealna ale zła na pewno nie jest.
Co do konia- chłopie pewnie masz jakieś przyciski źle zbindowane albo coś, normalnie plotka powinna się za tobą zawsze magicznie teleportować.
@only: @LuxEtClamabunt: @matluck:
Btw, czy ktoś z was wie czy się da mieć na mapie kilka zadań uruchomionych? wiem że można własne znaczniki dawać, ale to jest kolejny minus, że na minimapce i mapie nie widać zadań nawet jak jesteś w pobliżu chyba że masz je aktywne

Druga sprawa, jak uzyskać lepsze ceny za handel? widzę w ekwipunku że jakiś miecz jest wart 100 koron a ja mogę go