Wpis z mikrobloga

Pytanie mam Mircy szanowni. Zasiedziałem się chyba w firmie jako osoba która nie lubi zmian i ryzyka. Jestem Java developerem. Ponad 6 lat pracy w pierwszej i jedynej firmie. Nigdy nie szukałem inne opcji, ale powoli odczuwam mały ból dupy czytając ile zarabiają inni. Dobrze i stabilnie mi u mnie, co sobie bardzo cenię, ale perspektywa większej kasy w czasach gdy zdalnie można pracować w zasadzie wszędzie powoli skłania mnie do zmian. Dodatkowo aktualnie moja firma to w zasadzie pośrednik w zatrudnieniu przy projekcie w korpo. Do rzeczy, 6+ lat doświadczenia, 7k na rękę. Na seniora się nie czuję, zwykły mid ze mnie. Uważacie, że jest sens szukać czegoś innego? Zaznaczam, że jeżeli nowa praca to minimum 10k na rękę, w innym wypadku wolę stabilność.
#programowanie #java #programista15k
  • 24
Do rzeczy, 6+ lat doświadczenia, 7k na rękę. Na seniora się nie czuję, zwykły mid ze mnie. Uważacie, że jest sens szukać czegoś innego? Zaznaczam, że jeżeli nowa praca to minimum 10k na rękę, w innym wypadku wolę stabilność.


@vidic15: 6+ lat doświadczenia, jeśli nie klepałeś non-stop tego samego to zdecydowanie może być senior. Na mida się obecnie niektórzy po roku doświadczenia pchają.
@GaiusBaltar na seniora się nie czuję. Duża część moje pracy była powtarzalna. Technologie przestarzałe. Wstyd się przyznać w zasadzie przy czym teraz robię.

@nbzwdsdzbcps też zaczynam uważać, że jak na ponad 6 lat to 7k jest mało. Nie chcę nawet wiedzieć ile za mnie biorą aktualnie od korpo ;) na podwyżkę 50% raczej nie mam co liczyć.
Nie chcę nawet wiedzieć ile za mnie biorą aktualnie od korpo


@vidic15: korpo w której robiłem potrafiło skasować 380gbp dniówki za juniora i to było pół roku temu, a stawki galopują ostro
Wstyd się przyznać w zasadzie przy czym teraz robię.


@vidic15: najpierw zdezaktywuj ten ImpostorSyndromeFactory i podobne moduły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

piszesz, że masz 6 lat doświadczenia w jakimś gównie, a może za to gówno ktoś chce płacić złotem - a tego nie dowiesz się jeśli nie spróbujesz tego sprzedać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Paad raczej nie jest to coś za co ktoś chce płacić złotem. Stare technologie, które żyją tylko dlatego, że przepisanie byłoby albo zbyt kosztowne albo w dalszej perspektywie chcą to zastąpić lub z tego zrezygnować.
Do rzeczy, 6+ lat doświadczenia, 7k na rękę. Na seniora się nie czuję, zwykły mid ze mnie. Uważacie, że jest sens szukać czegoś innego? Zaznaczam, że jeżeli nowa praca to minimum 10k na rękę,


@vidic15: W Krakowie czy Warszawie z takim expem można spokojnie wyciągnąć 15k na rękę na UoP.
@vidic15: Podobne doświadczenie, mam 1200 dniówki, jestem przeciętnym programistą.
W nowej firmie i tak dostaniesz więcej niż masz teraz, znajdź coś w nowych technologiach, za 6-8 miesięcy szukaj nowej pracy z doświadczeniem w nowych technologiach.

a za stare technologie czasami lepiej płacą niż za nowę, ja dostałem niedawno ofertę pracy(czyli umowa na stole) za 1400 dniówki ale java 7 więc zrezygnowałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vidic15: to jest stawka na UoP czy B2B. Uważam że podawanie kwoty netto bez podania typu umowy jest złe, większość osób która tu się wypowiedziała podała stawkę X nie mając podstawowych danych (°° . 8k netto to okolice 12-14k brutto to średnia/słaba stawka, jeśli pracujesz na B2B bardzo słaba stawka