Wpis z mikrobloga

Często słyszę narzekanie na gospodarkę, kraj, konkretne osoby, że ludzie mają pamięć złotej rybki i puenta zawsze jest taka sama - nic się nie da z tym zrobić.

Dlatego postanowiłem jednak coś zrobić.

Wpadłem na pomysł, by stworzyć miejsce, portal, w którym wszystkie smaczki, wszystkie znaczące materiały dotyczące konkretnych osób publicznych, zebrać w jednym miejscu.
Aby ludzie mogli szybko odnaleźć osobę X i sprawdzić, czy przypadkiem ten osobnik, nie jest hipokrytą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale także, jakie ten ktoś ma poglądy i czy można mu ufać.

Wyrobić sobie opinię.

Zależało mi na tym, by wszystko było jak najbardziej czytelne, dlatego wymyśliłem, że wszystkie materiały, będzie można przypisać do osi czasu.

A przede wszystkim chciałem, by portal był obiektywny.

No i po kilku miesiącach pracy, wystartowałem z wersją beta do której chciałbym zaprosić.


Z początku chciałem, by była to stronka, której treść uzupełniałbym sam, hobbystycznie, jednak poszedłem krok do przodu (tak myślę) i udostępniłem też panel logowania dla wszystkich i dorobiłem kilka funkcjonalności.
Użytkownik może założyć profil osoby publicznej i automatycznie staje się moderatorem treści profilu. Może przypisać 1 moderatora, który będzie pomagał uzupełniać treści. Kolejnego moderatora przypisuję ja i może to być każdy. Może z czasem zrobię więcej slotów.

Każdy użytkownik może dodać propozycję materiałów do dowolnego profilu a moderator to zatwierdza lub odrzuca.
Wszystko jest w formie jawnej. Wszyscy mają dostęp do treści odrzuconych. Nic nie jest kasowane.

Użytkownicy zbierają punkty za dodawanie materiałów, osób powiązanych, mirrorów itp. Są rankingi użytkowników jak i najlepiej ocenianych profili.

Użytkownicy mają możliwość oceniać zarówno osoby publiczne jak i pracę moderatorów poprzez wypełnienie ankiet.
Wyniki ankiet publikowane są w profilach moderatorów odpowiedzialnych za prowadzenie danego profilu.

Co kwartał planuję nagradzać najbardziej aktywnych użytkowników, z największą ilością punktów czy reputacji.
Myślę też nad bug bounty, bo z czasem będę chciał zrobić z tego open source i udostępnić api. #naukaprogramowania
Jestem otwarty na sugestie i pomysły.

Jeśli ktoś chce się dołączyć, zapraszam. c:

#projekt #gospodarka #punktak #pomysl #polska
może ktoś z #watchdogpolska
Pobierz
źródło: comment_1651577220BJjoYBjqPJ3ynWIYlC0duc.jpg
  • 6
@zogard: Jeśli każdy będzie miał możliwość wpisów i głosu to będzie festiwal szumu informacyjnego dla botów partyjnych itd.
Ja bym bardziej widział to jako rozszerzenie dla wykopu, gdzie jeśli gdzieś na temat danej osoby jest znalezisko lub wpis na mirko który ma +500 plusów to jest zapisywany w historii tego portalu z linkiem i edytowalne przez jedną osobę. Użytkownikom można zostawić możliwość komentowania, sugestii nowych linków i osobny rating idk
@Jaqbasd-: Sugerowałem się troszkę serwisem tablicarejestracyjna.pl, gdzie można oceniać kierowców. Każdy może oceniać i komentować. Jednak każdy profil ma swoją główną stronę, którą zarządzają w tym momencie max 3 osoby. Użytkownicy mogą dodawać propozycje a jeśli będą trafne, zostaną zatwierdzane.
Sam się mocno zastanawiam czy ten mechanizm będzie działał, sporo nad nim myślałem. Kłócił mi się temat zostawienia wszystkiego w rękach moda z władzą absolutną, dlatego dodałem takie drobne bezpieczniki w
Kłócił mi się temat zostawienia wszystkiego w rękach moda z władzą absolutną, dlatego dodałem takie drobne bezpieczniki w postaci oceny pracy moda, ale także brak możliwości kasowania propozycji


@zogard: hej, fajny pomysł, podrzucam Ci do przemyślenia :)
1. zastanawiam się tylko czy nie lepiej by z czasem np osoby które mają ranking/punkty powyżej xxx, mogą akceptować treści róznych polityków. Bo obecnie to aż się prosi o to by PRowiec polityka założył
@maur:
1. Tak, zdecydowanie. Poziom punktów będzie miał znaczenie i czas od założenia konta. Jednak myślałem, że dopiero, gdy będę przypisywał moderatorów. W tej chwili nie da się tego przeskoczyć.
Myślę, że nie jest to palącym problemem, bo załóżmy, że profil założy ktoś z PR i będzie wrzucał i akceptował same piękne rzeczy na temat danej osoby.
Dlatego postanowiłem, że treści proponowane i powiązane po prostu będą zawsze widoczne w oddzielnej