Wpis z mikrobloga

Jak to wyglada w takiej sytuacji - Mamy lot z Warszawy do Chicago realizowany przez TapAir Portugal. Przesiadka jest w Lizbonie i pomiedzy lotami, jest 1H czasu ( ladowanie w Lizbonie i wylot do Chicago ).
Czy dobrze rozumiem, ze jesli lot sie spozni i nie zdazymy na lot do Chicago, to linia nam jakos to zrekompensuje, np. zagwarantuje lot w innych godzinach?
#loty #kiciochpyta #wakacje #samoloty #pytanie #podroze
krzykrzy1995 - Jak to wyglada w takiej sytuacji - Mamy lot z Warszawy do Chicago real...

źródło: comment_1651570924ueHhVfiCt1X5Drj09PeymW.jpg

Pobierz
  • 21
@krzykrzy1995: godzinę na przesiadkę .. ambitnie .. ja bym się nie decydował. Na dużych lotniskach samolot ładuje no o 16 a potem jeszcze z 20 min kołuje do terminala /autobusu. Na lotu do Stanów nie są dodatkowe procedury bezpieczeństwa? Czy zdążą bagaże przełożyć do drugiego samolotu?
@krzykrzy1995: leciałem kiedyś z 40 minutową przesiadką za ocean. zaczekali na nas i nie tylko na nas bo inne samoloty też się opóźniły. nad oceanem nadrobiliśmy różnicę. z mojego doświadczenia w ramach jednej linii tak to działa, ale ręki sobie uciąć nie dam
@krzykrzy1995: miałem ten sam problem, jak wracałem z Meksyku. Prawdopodobnie będziesz musiał biec, bo kontrola paszportowa na Lizbonie jest dramatycznie wolna. O bagaż się nie martw, tak samo o spóźnienie - zaczekają.
@huudyy: To jak wiesz jak się to odbywa z bagażami to powiedz, a nie XD piszesz. Nie każdy lata co chwila i ma prawo nie wiedzieć, nie bądźmy jak elektroda…
@Nolej: skoro ktoś oferuje takie bilety, to się zastanów czy to możliwe. Bagaż podręczny bierzesz pod rękę, bagaż z luku bagażowego przekłada ekipa naziemna lotniska.
@banan-smietana: Jak mają nie zdążyć? mają odlecieć bez bagaży pasażerów czy nierzadko ich zwierząt bo mają za mało czasu? XD myślisz, że to pierwszy tego typu lot w historii czy co? Jak ma sam podręczny, to powinien mieć tym bardziej #!$%@?, niech się martwi tylko, żeby nie utknął w kontroli paszportowej by nie musiał drałować przez cały terminal jak baran
@huudyy: no oczywiscie że poleca bez bagaży. Czemu linie lotnicze oferują ubezpieczenia na wypadków zgubienia bagaży? Często latając w Europie walichy nie dolatywały a mieliśmy więcej na przesiadkę niż godzinę. Ostatnio jak leciałem do Francji lądując w Genewie kumplowi walizki nie dowieźli. Pojechaliśmy do hotelu a walicha dojechała taksówka bo przyleciała następnym samolotem.
@krzykrzy1995: Jeśli kupujesz to przez ich własną stronę (a nie pośrednik) i będzie to wszystko na jednym bilecie to na luzaku. Samolot nie poczeka ale w razie czego polecisz sobie następnego dnia z hotelem na ich koszt.