Wpis z mikrobloga

@Kinior: właśnie na oficjalnej stronie, producent w przypadku przedłużonej gwarancji wymagany jest paragon. Zlew kupiony w 2017 roku.
  • Odpowiedz
@obni: w polskim prawie nie ma czegoś takiego, że paragon jest jedynym dowodem zakupu. Masz mieć po prostu dowód zakupu, np. wyciąg z konta gdzie widać przelew albo płatność kartą na odpowiednią kwotę i odbiorcę. Jeżeli płaciłeś gotówką to faktycznie nie masz dowodu zakupu

Masz tzw "przedłużoną gwarancję" to podpisałeś chyba jakieś papiery? czy uwierzyłeś na słowo
  • Odpowiedz
@hu-nows: masz rację, ale tylko w przypadku rękojmi. Gwarancja natomiast jest tylko i wyłącznie dobrą wolą producenta, który może sobie dyktować warunki jakie chce, włącznie z koniecznością okazania paragonu lub wysłania zdjęcia z garnkiem na głowie i napisem "kocham zlewy"
  • Odpowiedz
@obni: Protip na przyszłość - paragony się skanuje, podpisuje plik datą wystawienia + nazwa produktu i trzyma na komputerze w jednym folderze plus backup. Właśnie na takie sytuacje. Nawet jakbyś miał oryginalny paragon to by zapewne całkowicie wyblakł po takim czasie.
  • Odpowiedz
@darvd29: no nie jestem przekonany, klient jest konsumentem i kupił sprzęt konsumencki więc poza rękojmią przysługuje mu również 2-letni okres gwarancji i zasady okresla ustawa a nie producent
  • Odpowiedz
@hu-nows: dwuletnia rękojmia jest ustawowa, gwarancja jest wyłącznie dobrowolna. Nie ma żadnej ustawy, która określa zasady gwarancji. Jeśli jest inaczej to uprzejmie proszę o źródło i przyznam ci rację, ale mocno bym się zdziwił ;)

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

W dodatku we wpisie mowa o zlewie na 15-letniej gwarancji kupionym w 2017 więc dwa lata już dawno minęły. Do przedłużonej gwarancji nie trzeba nic podpisywać jeśli to faktycznie gwarancja, czyli dobra wola producenta, który
  • Odpowiedz
Do przedłużonej gwarancji nie trzeba nic podpisywać jeśli to faktycznie gwarancja, czyli dobra wola producenta,


@darvd29: no ale skoro chcesz dłuższy okres gwarancji to musisz mieć jakiś dowód, że skorzystałeś z tej usługi? Nie znam się, nigdy nie korzystałem. Czy po prostu wpłacasz więcej pieniędzy i ufasz, że producent w swoich bazach będzie pamiętał, że właśnie ty Kowalski opłaciłeś dłuższą gwarancję.
A gdy przyjdziesz zapyta "kim pan jesteś i czego chcesz,
  • Odpowiedz
  • 0
@obni pisz do serwisu, co Ci szkodzi. Jak nie będą chcieli uznać, to epoksyd. Tak, czy siak, wyrobisz sobie opinię o marce.
  • Odpowiedz
@darvd29: są ludzie którzy mają np. chłodnice zainstalowaną na górze obudowy. Jak to sobie wyobrażasz na komputer położyć folder z paragonami, żeby się procesor grzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wszystko_wiem: zlew trzymał się na tych klipsach. Jeden odpadł więc zlew odstaje od blatu. Pisałem do producenta i bez paragonu/dowodu zakupu nic nie zrobię
  • Odpowiedz
@next4322: Wyblaknięty wystarczy podgrzać lekko zapalniczką. Papier zrobi się czarny a tam gdzie byl termonadruk wyjdą jaśniejsze miejsca i będzie wiadomo co było na paragonie ( )
  • Odpowiedz