Wpis z mikrobloga

@lycha911: tam może być jeszcze inny numer ( ͡° ͜ʖ ͡°) Opona ma z 5 lat, ale do tej pory nie zmienili formy do produkcji opon. Moskwicze tłukli w latach 70 na maszynach z lat 20 z USA, po drodze trafiły do Niemiec, a z Niemiec wywiezione z fundamentami w 1945 r. do ZSRR, planowali wymianę parku maszynowego ok. 2000 roku. Tak więc opony mogą być robione
  • Odpowiedz
@Rasteris: Akurat używanie starych, niemieckich obrabiarek nie było złe, o ile były dobrze serwisowane, gdzie tu akurat mam wątpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam pracowałem na Polskich obrabiarkach z lat 60-tych i nie było z nimi żadnego problemu.
  • Odpowiedz
@Kempes: i co z tego? Zaryzykowalbym stwierdzenie że opony wyprodukowane wtedy, po tylu latach używania, będą w lepszym stanie niż te które wyprodukują teraz po dwóch latach.
  • Odpowiedz
  • 131
@japycz to idiotyczne co piszesz. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież guma bardzo szybko traci swoje właściwości i staje się krucha.
  • Odpowiedz
@Kempes: w latach 2013-2016 jezdzilem na codzien UAZem, i mialem w nim opony z 1984r. To byla masakra xD na deszczu jak po lodzie, na sniegu nie szlo ruszyc ze swiatel juz nie mowiac o hamowaniu, jak byly upaly to po paru godzinach robily sie plaskie na dole i po ruszeniu pierwsze pare km jazda jak na kwadratowych kolach xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@japycz to idiotyczne co piszesz. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież guma bardzo szybko traci swoje właściwości i staje się krucha.

@Argonzz: na podstawie kiedyś to byli czasy teraz to już niea czasów
  • Odpowiedz
@sebusik: No pewnie. Mam jeszcze zimówki z 2001 :) ale auto jest z 1987 od pierwszego właściciela opony już takie miał i bierznjk jak nowki to żal wyrzucać :p
  • Odpowiedz
to idiotyczne co piszesz. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież guma bardzo szybko traci swoje właściwości i staje się krucha.


@Argonzz: idiotyczne tylko dla kogoś kto nie ma o tym pojęcia.
W tamtych czasach używano skrajnej innych mieszanek niż nowoczesne. Zobacz sobie np. na maszyny rolnicze. Często się okazuje że opony produkcji Stomil Olsztyn wytrzymywały po 25lat. Kupisz do tego samego pojazdu nowa oponę i po 5 pójdzie do śmieci. Pojazdy
  • Odpowiedz