Wpis z mikrobloga

  • 31
@japycz to zaskoczę cię ale używano gorszych mieszanek które jeszcze szybciej parciały i twardniały. Używanie starych śmieci wynikało z biedy a nie z fantastycznych właściwości opony. Tylko ludzie się tym średnio przejmowali bo traktor szybko nie jedzie.
  • Odpowiedz
Tak więc opony mogą być robione na formach z 1970 r. Kto by się przejmował, że napis nieaktualny.


@Rasteris: ty uważasz, że data jest stałą częścią formy?
  • Odpowiedz
to zaskoczę cię ale używano gorszych mieszanek które jeszcze szybciej parciały i twardniały


@Argonzz: mówiłem że nie masz pojęcia....

Używano gorszych mieszanek, nie miało to przyczepności ani sensownych właściwości co ma znaczenie np dla samochodów osobowych a nie pojazdu wojskowego tego typu jak pokazany.
Twierdzisz że szybciej parcialy, co jest brednia. Ciekawe czemu tyle dostawczakow jeździ na oponach mających ponad 20 lat? Ciekawe czemu widzę je w koparkach, traktorach, kombajnach i
  • Odpowiedz
@japycz: Co Ty za głupoty piszesz to głowa mała. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opona jest z gumy kauczukowej, mieszanki mieszkankami ale wszystkie pozostałe składniki to jedynie domieszki. Kauczuk jest ok. 80%. Guma kauczukowa starzeje się i na to nic nie poradzisz, dodatkowo wpływ na to mają zmiany temperatur, obciążenia mechaniczne. Promieniowanie UV powoduje zrywanie wiązań cząsteczkowych, stąd specyficzny "zmęczony" wygląd kilkuletniej opony.

Ogólnie rzecz ujmując zajmowałem się
  • Odpowiedz
Co Ty za głupoty piszesz to głowa mała. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piker: pozdro

Opona jest z gumy kauczukowej, mieszanki mieszkankami ale wszystkie pozostałe składniki to jedynie domieszki. Kauczuk jest ok. 80%. Guma kauczukowa starzeje się i na to nic nie poradzisz, dodatkowo wpływ na to mają zmiany temperatur, obciążenia mechaniczne.


@piker: to oczywiste i logiczne więc po co to pisać?

Opony są dziś znacznie lepszej
  • Odpowiedz
@lycha911: tam może być jeszcze inny numer ( ͡° ͜ʖ ͡°) Opona ma z 5 lat, ale do tej pory nie zmienili formy do produkcji opon. Moskwicze tłukli w latach 70 na maszynach z lat 20 z USA, po drodze trafiły do Niemiec, a z Niemiec wywiezione z fundamentami w 1945 r. do ZSRR, planowali wymianę parku maszynowego ok. 2000 roku. Tak więc opony mogą być robione
  • Odpowiedz
@Massad: a gdzie masz tam datę? Jest Made in USSR. Przeważnie bylo zdziełano w CCCP. Wiec to jakis model, który trafiał też na eksport. A takie rzeczy to odbijali od razu w formie. Forma w normalnej eksploatacji i tak idzie na złom po iluś cyklach. Ale w normalnej, a nie u nich.
  • Odpowiedz