Wpis z mikrobloga

  • 806
Jestem ojcem koło 8,5 miesięcznego córeczki. Jestem niesłyszący, także żona. Wczoraj byliśmy u znajomych którą ma dorosłą słyszącą córkę, słyszała jak dziecko mówi tata. Jestem wzruszony, szkoda że nie mogę nic słyszeć. Mam nadzieję że jak porośnie będzie chętna żeby się nauczyć dodatkowego języka migowego od nas.

#rodzicielstwo #dziecko #dzieci #niemowle
  • 80
  • Odpowiedz
@jmuhha: jezyk migowy jest rozny dla narodowosci, tak jak jezyk foniczny dla slyszacych.

Obecnie uzywamy okreslenia gluchy, nie gluchoniemy - osoby gluche mówią :)

Glusi maja swoje rytulaly i odrebna kulture, w tym
  • Odpowiedz
nadzieję że jak porośnie będzie chętna żeby się nauczyć dodatkowego języka


@MarQueS: No przecież tego mozna uczyć od małego. Ludzie słyszący uczą migowego swoje dzieci, żeby się dogadać zanim te wykształcą aparat mowy i umiejętność mówienia.
  • Odpowiedz
@jmuhha: język migowy nie jest uniwersalny. Pracowałem z chłopakiem który znał język migowy polski i angielski. Byłem zdziwiony jak się dowiedziałem że są różne języki migowe
  • Odpowiedz
wow! składam ogólne gratulacje z powodu ojcostwa :) napewno się nauczy migowego, osobiście pracuję z osobą niedosłyszącą, ta dziewczyna świetnie sobie poradziła w życiu , nie uciekała od wyzwań i nie bała się ludzi, ale mówiła, że nigdy nie usłyszy prawdziwego głosu męża, na ironię nasza praca dotyczy stricte muzyki klasycznej ❤️
  • Odpowiedz
dziecko może nauczy


@MarQueS: I nie baliście (boicie) się, że dziecko straci słuch? Czy raczej pełen spontan "#!$%@? se bąbelka i zobaczymy co wyjdzie"?
  • Odpowiedz
via Android
  • 25
@jmuhha

1. W moim przypadku tak
2. Tak tylko migowym
3. Ślub wygląda samo jak u słyszacych tylko przysięga jest w języku migowym
4. Wyczuwam muzykę jej rytm np jak jest bardzo głośno. Nie włączam, ale jak slyszacy pasażer chce radio
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: zdziwiłbyś się, jeżeli ma do czynienia z językiem polskim od urodzenia i naturalną koleją rzeczy umie schematy, uzusy językowe to będzie pisać bardzo ładnie. Znam wielu niesłyszących i byłbyś zaskoczony ich umiejętnością pisania
  • Odpowiedz