Wpis z mikrobloga

  • 806
Jestem ojcem koło 8,5 miesięcznego córeczki. Jestem niesłyszący, także żona. Wczoraj byliśmy u znajomych którą ma dorosłą słyszącą córkę, słyszała jak dziecko mówi tata. Jestem wzruszony, szkoda że nie mogę nic słyszeć. Mam nadzieję że jak porośnie będzie chętna żeby się nauczyć dodatkowego języka migowego od nas.

#rodzicielstwo #dziecko #dzieci #niemowle
  • 80
  • Odpowiedz
@MarQueS: A skąd wiesz, że ta dorosła córka znajomych nie robi Was w #!$%@??

( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to gratulacje, wiem, że to niesamowite uczucie :) Nie macie szans na jakąś poprawę słuchu, aparat, coś? Jak planujecie wychowywać dziecko w ten sposób, uczyć je mówić itd? No-offence oczywiście, serio to ciekawe :-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@MarQueS: Ale z tym tekstem że "jak podrośnie i będzie chętna" to sobie tak żartujesz?? Nie, nie będzie chętna, będzie sam chciała się nauczyć bez żadnego zachęcania
  • Odpowiedz
via Android
  • 27
@robertx nie ma szans na poprawę, aparat trochę pomaga nic więcej. 95 % rodzina to slyszace to dziecko może nauczy się mówić dzięki temu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 412
@KenMarinaris jestem niesłyszący od urodzenia, a żona straciła słuchu jak miała kilka miesięcy.
Poznaliśmy się na spotkaniu jakiś projekt dla niepełnosprawnych.
  • Odpowiedz
@MarQueS: kurcze, zawsze mnie fascynowalo w jaki sposob osoba nieslyszaca od urodzenia slyszy wlasne mysli w glowie albo jak odczuwa czytanie ksiazki na poziomie 'dzwiękowym'. Ciekawe na ile to jest bliskie temu czego doswiadczaja osoby slyszace. Masz jakies przemyslenia na ten temat?
  • Odpowiedz
@MarQueS: mam pytania:

-jak myślisz, to myślisz słowami?
-jak porozumiewasz się z żoną? tylko migowym?
-jak wygląda branie ślubu przez osoby głuchonieme? czy przysięga jest w języku migowym?
-wyczuwasz muzyke? jej rytm? włączasz radio w samochodzie?
-jak oglądasz filmy? napisy wystarczą?
-czy język migowy jest międzynarodowy, czy język migowy polski różni się od angielskiego?
-jak wygląda nauka pisania osoby głuchoniemej?
  • Odpowiedz
@MarQueS: zawsze myślałem że te aparaty z implantami omijają cały ludzki aparat słuchowy i są podłączone bezpośrednio do nerwu.

BTW film Coda opowiada o rodzinie niesłyszących z jedną słyszącą córką. Będzie wam ciężko chyba że mieszkacie pod jednym dachem z osobami słyszącymi.

Dziecka języka migowego nauczycie już pewnie w wieku 3-4 lat.
  • Odpowiedz