Wpis z mikrobloga

Dobra pytanie na poważnie: jak NBP prognozuje inflację 17%, to gdzie s--------ć z gotówą? W obligi indeksowane inflacją - cholera wie co będzie dalej a one się indeksują dopiero za rok, wiec lipa.

W TOZy dalej - słabo, bo stopy nie doganiają za cholerę inflacji.

W giełdę - no tak średnio bym powiedział + właśnie się sypie.

Biorą po 2000 złotych (lub jednej kostce masła) od każdej ze stron i słucham Pańśtwa?

#nieruchomosci
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Filipterka25: czyli sugerujesz, że ludzie wcale nie działają tak, że akumulują w sobie w--------e i np. nigdy nie miałeś tak, że coś cię w------o, ale jeszcze ok, poradziłeś sobie, powstrzymałeś się, ale nagle jeszcze coś się z-----o i wtedy wybuchłeś? ;D

Zwłaszcza takie dumne narody jak Niemcy, które zawsze uważały się i miały aspiracje do panowania nad całym światem.
  • Odpowiedz
czyli sugerujesz, że ludzie wcale nie działają tak, że akumulują w sobie w--------e i np. nigdy nie miałeś tak, że coś cię w------o, ale jeszcze ok, poradziłeś sobie, powstrzymałeś się, ale nagle jeszcze coś się z-----o i wtedy wybuchłeś? ;D


@haha123: Ale zgadzamy się, że krach w 1929-1933 był krachem deflacyjnym?
  • Odpowiedz
@Filipterka25: myślisz, że mam na to czas i chęci? xD Za 200 PLN + vat / godzinę mogę Ci coś takiego machnąć ;D

A teraz szybkie pytanie - jeżeli to będzie takie niedobre i totalnie złe, to czemu FED właśnie tego chce? Czemu tak jest, skoro taka sytuacja ma same minusy? Bo jeżeli FED obiera taką drogę, to musi w tym widzieć przewagę korzyści nad wadami.

Czemu FED chciałby zrobić
  • Odpowiedz
@pastibox: Imo p---------e z ta deflacja, na „nam zalezy” tez jakis ziomek z istytutu misesa tak gadal, szkoda ze wbrew temu co twierdzil agregaty pieniezne od M0 do M3 wszystkie r/r gruby plus
  • Odpowiedz
myślisz, że mam na to czas i chęci? xD Za 200 PLN + vat / godzinę mogę Ci coś takiego machnąć ;D


@haha123: Mam płacić za to, że piszesz niespójne komenty na wypoku?

Czemu FED chciałby zrobić coś, co będzie złe dla całego świata?


@haha123: Gdyby niskie stopy były złe, i inflacja była zła, a pusty pieniądz produkował inflację to by nie było ery stópek kowidowych, przecież banki
  • Odpowiedz
Imo p---------e z ta deflacja


@affairz: ja stawiam na optymistyczne wzrastanie inflacji, aż towarzycho nie zdusi jej (razem z kredytobiorcami i 1/4 przemysłu) stópkami + kontrolowanym krachem.

Obecnie mamy też w bloku NATO/ANZUS/UE/EOG jeden zajebiście ważny czynnik będący doskonałym narzędziem do pchania niepustej kasy, sterowania popytem na surowce i gospodarowania siłą roboczą - remilitaryzację Zachodu. Spokojnie przez kolejną dekadę będą straszyć wojną z Rosją/Chinami/Indiami. Czyli surowce na czołgi, budowlańcy na
  • Odpowiedz
@Filipterka25: zobaczymy przecież, co my możemy? Nic, możemy sobie tylko p---------ć i tyle - mamy zerowy wpływ na to co się stanie na świecie, możemy jedynie wpływać na nasze życie i chronić nasze interesy - np. nie biorąc kredytów pod korek na zerowych stopach ;D Albo nie kupując za wszystkie nasze pieniądze jakiejś randomowej kryptowaluty itd.

Ogólnie to chłop tutaj przedstawia swoje argumenty, możesz go posłuchać: https://youtu.be/uiIDXM40k7k?t=733
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@affairz:

Imo p---------e z ta deflacja, na „nam zalezy” tez jakis ziomek z istytutu misesa tak gadal, szkoda ze wbrew temu co twierdzil agregaty pieniezne od M0 do M3 wszystkie r/r gruby plus


Nie bierzesz pod uwagę, że świat jest zakredytowany po same jaja, a podnoszenie stóp procentowych to będzie wysysanie tego hajsu z rynku odkurzaczem. Pamiętaj, też że te prognozy to robią ziomeczki w USA i myślą w USD
  • Odpowiedz
@affairz: @Filipterka25: https://youtu.be/ZMYSX44e6yM?t=428 - słowa tego gościa również potwierdzają scenariusz recesji i deflacji, który został zasugerowany również przez:
- https://strefainwestorow.pl/artykuly/analizy/20220429/deflacja-krach-akcje-dolar-zloto
- https://www.wykop.pl/link/6606239/deutsche-bank-przewiduje-recesje-w-usa-w-2023/

Także ogólnie coś w tym może być Panowie. Rzeczywiście, banki centralne już wystrzelały się z amunicji i dostępnych środków, tym samym zaprowadziły się w ślepy zaułek.
  • Odpowiedz