Wpis z mikrobloga

Jestem rozczarowany tym światem. Ten świat to nie jest miejsce do życia. Jest wrogi, nieprzyjazny, zły. Wyśmiewczy. Zawsze taki był, przynajmniej dla mnie, nie znam innego świata niż zły i wrogi. Cierpienie i rozczarowanie to jedyne czego doświadczyłem. Proszę, nie miejcie mi za złe, gdy wierzę w ludzi i w dobroć pomimo, że znam je tylko z opowieści. #depresja
  • 13
@Antybristler: życie może być piękne i dobre, ale tylko dla nielicznych, kochana rzeczywistość nie taka kochana dla wszystkich, a jednak nadal się waham i bujam w tę i we w tę... może jeszcze doświadczę to co słyszałem w opowieściach, ale coraz mniej mam nadzieję, że to możliwe
@nirvikalpasamadhi: "Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi." J, 15, 18-27
@nirvikalpasamadhi: Nie tylko dla Ciebie. Wystarczy, że spojrzy się na historię. Świat zawsze był zły i niczym dżungla, a najlepsze jest to, że żyjemy w okresie największego prosperity i pokoju w historii, więc wyobraź sobie co działo się wcześniej. Wiem, że to nie pomaga (sam walcze z deprechą zdiagnozowaną od 14 lat), ale co zrobisz, życie to walka jeśli nie jesteś genetycznym wygrywem/milionerem. Co zrobisz, nic nie zrobisz.