Wpis z mikrobloga

@ElManiure:
0 pewnosci, ze znow nie zejda jak na pniu wykupowane przez minerow i scalperow, a dwa ze ogolem wciaz chyba nie ma za slodko z materialami. Po trzecie, 40XX maja w--------c bodaj wiecej pradu niz przecietna lodowka, wiec oprocz ceny samej karty podbij sobie rachunek za prad tak +- x2.
  • Odpowiedz
@bibr: Kto rozsądny kupi gpu (w tej cenie), które dobiega okresu swojej świetności? Karty kupuje się w rozsądnym czasie po release date, a nie po kolejnych dwóch latach, kiedy na horyzoncie majaczy nowa generacja.
Mój leciwy rtx2080 zaczyna przycinać. Myślę, by oddać PC bratu i złożyć nowy. Na szczęście seria rtx4... ma przynieść niemniejsze wzrosty wydajności. Amd póki co muszę wykluczam ze względu na dojrzały dlss od nvidii i wydajność
  • Odpowiedz
@Iliilllillilillili: Nie będzie MSRP premierowych w wakacje. nVidia i AMD podnieśli MSRP i w zasadzie 4600zł za 3080 to juz MSRP.

Inflacja 10% w USA i 7,8% w Europie + kurs Euro i Dolara.

W USA EVGA 3080 Ultra płaciłem teraz 919$ z ich sklepu internetowego. 919$ x 4.4 x 1.23 = 4900PLN.

Jeśli zrobią obniżki cen rekomendowanych to spadną do 3500PLN
  • Odpowiedz
@jerry56: nie siedzę aż tak w temacie renderowania filmów, ale na tej stronce polecają podobny zestaw z 3070ti. Jak mieścisz się z budżetem to zawsze warto wziąć lepszą kartę. W oparciu o tą stronę budowałem stację roboczą pod inne zastosowania i jestem raczej zadowolony.
  • Odpowiedz