Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 104
Zainspirowany ciężką pracą @plackojad, który namiętnie śledzi i kataloguje "spam neuropy" - postanowiłem stworzyć mały skrypt, który sprawdził jak się ma ilość osób, które dane znalezisko wykopało do ilość osób, które znalezisko wykopały będąc do niego zawołanym. Dokładnie ten sam skrypt puściłem dla listy @kleopatrixx. Oba dla ostatnich 32 znalezisk - te dla neuropy dostarczył plackojad w swoim zestawieniu miesiąca. Te dla listy kleopatrixx sam wyłuskałem, ale spokojnie - nie było trudno, musialem przejrzeć jej profil raptem 2 miesiące na zad (tak, ta jedna użytkowniczka robi średnio jedno "wołanko" na dwa "wołanka" całej POTĘŻNEJ neuropy XD)

Dobra, nie bawię się w Hitchcocka, oto wyniki:
dla listy neuropy średni procent osób które wykopały będąc wołanymi wyniósł 21.68%. Średnio co piąta osoba, która uznała znalezisko za warte wykopania została do niego zawołana. IMHO kiepsko to potwierdza tezę, że "tylko neuropę interesują te znaleziska i bez wołanka nikt by ich nie wykopał!" ¯\_(ツ)_/¯

dla listy kleopatrixx % ten wyniósł.. 43.38%. Wartość tą sami sobie zinterpretujcie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Szczegółowe podsumowania w komentarzach

#neurolista #stopspamneuropa #wykop #bekazprawakow #bekazkuca #shitwykopsays #neuropa
  • 67
@MglawicaKraba: nie znałem tego skrótu ale nie zaglądam na Redit
Ola i Jacek regularnie urządzają wieczory filmowe na swoich podwórkach
wystawiają projektor, rozciągają prześcieradło i informują sąsiadów że jak ktoś zadzwoni do ZAiKSu to go dojadą

Do Oli na 100 wysłanych pięknie zdobionych zaproszeń przychodzi jakieś 21 osób
Do Jacka na 100 równie ślicznych laurek wpada około 40 kolegów i koleżanek.

Zapytałeś dlaczego.

- Filmy u Jacka mogą być zwyczajnie bardziej
IMHO kiepsko to potwierdza tezę, że "tylko neuropę interesują te znaleziska i bez wołanka nikt by ich nie wykopał!" ¯_(ツ)_/¯


@MglawicaKraba: Przejrzałem pobieżnie to, co tu wrzuciłeś i tak jak pisałem w odpowiedzi na Twoją deklarację przeprowadzenia "śledztwa" - poszedłeś dokładnie tym złym tropem, jakiego się po Tobie spodziewałem. Nie będę Ci podpowiadał, o co chodzi - może jednak uda Ci się to zobaczyć, zanim ustosunkuję się do tego, co napisałeś
@MglawicaKraba: Nie wiem co mają udowadniać porównania wykopów do wołanych. Weźmy pod uwagę takie znalezisko neuropy:

https://www.wykop.pl/link/6622717/pis-zamyka-ruch-lotniczy-nad-polska-kontrolerzy-lotow-odchodza-z-pracy/

Calkowita ilosc wykopow - 3852
w tym ludzi zawolanych - 137
% - 3.56

Wiadomo, że takie znalezisko będzie bardziej medialne jak się dostanie na główną, a co za tym idzie będzie mniejszy procent, od znalezisk (3 moje ostatnie):

https://www.wykop.pl/link/6632003/konfederacja-mowi-nie-dla-unijnej-armii-takie-wojsko-byloby/

https://www.wykop.pl/link/6630621/tak-manipuluje-tvpis/

https://www.wykop.pl/link/6629313/co-z-oszczedzajacymi-ktorzy-nie-chca-zalezec-od-rzadowych-zasilkow/

Robić takie wyliczenia, to na prawdę trzeba traktować wykop jak serious business
Pobierz
źródło: comment_16510714614pXZABQUx79fheHvAC9e9m.jpg
@plackojad: @MglawicaKraba: mnie tam tylko interesowało ilu z wołanych wykopuje. Jak ta liczba jest mała, koło powiedzmy 30-40% to raczej znaczy, ze to newsletter a nie wołanie do wykopów.

I dałem 40 zebyście też się łapali, bo uważam, ze takie samo prawo do list jak neuropa się należy i tyle. I podtrzymuje, ze nie chcesz tego liczyć za mocno, bo teza, ze wołaniem podbijane sa znaleziska jest twoją ulubioną. Tylko
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Wiadomo, że takie znalezisko będzie bardziej medialne jak się dostanie na główną

@kleopatrixx: boli to dostawanie się na główną, co?

Robić takie wyliczenia, to na prawdę trzeba traktować wykop jak serious business ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No, jeżeli moje poświęcenie 30 minut na napisanie skryptu (było może 5, gdybym był #programista15k i nie musiał googlowac co drugiej linijki ( ͡º ͜ʖ͡º)) to
@MglawicaKraba: I jak robisz takie znaleziska to podawaj chociaż link do listy, może kogoś zainteresują takie ciekawe znaleziska i się zapisze:

Chcesz być wołany do ciekawych znalezisk? Zostaw TUTAJ plusa.

Zamieszczam również filmik promocyjny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnie tam tylko interesowało ilu z wołanych wykopuje.


@iAmTS: No nie dziwię się, bo teza OP-a jest dla Ciebie wygodna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ta liczba jest mała, koło powiedzmy 30-40% to raczej znaczy, ze to newsletter a nie wołanie do wykopów.


To nie jest mała liczba - zwłaszcza biorąc pod uwagę czynniki pominięte przez OP-a. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko ze
@plackojad: ale to jest ta sama jedna wersja, po prostu konserwy bez swojej listy, często i gęsto nie wchodzą na główną a to że używacie listy 20 razy dziennie i #!$%@? swoją propagandą wykop to już inna kwestia :-)

ALE WYJĘTE Z KONTEKSTU, OP Z RAKIEM, ŹLE ZROBIŁ ALE NIE POWIEM CO HEHEHEH

wiecie jaka jeszcze fajna statystyka by była? ile % z wołanek to partyjna propaganda i wpisy wyglądające jak
@plackojad: nie znam tego człowieka co ma inną wersję, mówię co widzę.

A tezę wziąłem z twoich wpisów, przeciez piszesz tam o tym, ze neuropki się zwołują i bez tego nie byłoby głównej. Wołają dosyć mało ludzi i 20% to lipna skuteczność.

Chętnie zobaczę jakieś liczby na twoją korzyść, ale pewnie tego nie zrobisz bo ci się nie chce. Sam fakt, ze nie tłumaczysz co miałyby przedstawiać - tylko ze neuropki
a to że używacie listy 20 razy dziennie i #!$%@? swoją propagandą wykop to już inna kwestia :-)


@NoJakNieJakTak: Przyznaj, że wziąłeś tę liczbę kompletnie z czapy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ALE WYJĘTE Z KONTEKSTU, OP Z RAKIEM, ŹLE ZROBIŁ ALE NIE POWIEM CO HEHEHEH


Dlaczego mam ułatwiać koledze zadanie, skoro sam nie był w stanie (a może nie chciał) uwzględnić czynników, które niekoniecznie muszą działać na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Neuropa:

link
Calkowita ilosc wykopow - 775
w tym ludzi zawolanych - 135
% - 17.42
% osob zapisanych na liste, ktorzy wykopali - 20.77
link
Calkowita ilosc wykopow - 1079
w tym ludzi zawolanych - 93
% - 8.62
% osob zapisanych na liste, ktorzy wykopali - 14.31
link
Calkowita ilosc wykopow - 1353
w tym ludzi zawolanych - 91
% - 6.73
% osob zapisanych na liste, ktorzy wykopali -
ciekawe że do najważniejszej propozycji się nie odniosłeś tylko do tego co wygodne, ale po co o tym mówić ( ͡º ͜ʖ͡º)


@NoJakNieJakTak: A Ty w zasadzie w ogóle nie odniosłeś się w ogóle do tego, co napisałem wyżej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wiecie jaka jeszcze fajna statystyka by była? ile % z wołanek to partyjna propaganda i wpisy wyglądające jak by