Wpis z mikrobloga

@baku112: Ja daje czasem jeszcze sos worcestershire. Czasem też dorzucę z łyżkę musztardy.
W sumie takie mixy z cebulą i czosnkiem też czasem lubiłem. Z ziołami raczej rzadko. Papryka w proszku też na plus.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Victim no jak robić burgera w stylu włoskim z mozzarellą, pomidorami itd. to w sumie fajnie, ale chciałbym zrobić takiego "chama" w weekend ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Victim: Smak specyficzny, octowo-fermentowany z jakimiś przyprawami korzennymi i słodyczą. Trochę w stronę sosu sojowego ale od marki jaką kupisz zależy czy będzie bardziej słony czy nie. Podobnie z kwaśnością i słodyczą. Umami takie.
  • Odpowiedz
@baku112: Szczerze nie mam żadnego swojego best. Nie mam teraz nawet żadnego w domu na stanie. Kupowałem różne. I różne są w różnych sklepach. Lea perrins był ok i chyba w Polsce najpopularniejszy. Heinz za to najtańszy ale tylko w Auchan i Carrefurze widziałem. W lidlu/biedrze znajdziesz pewnie ich marki.
  • Odpowiedz
@baku112: Nie wiem. W biedrze chyba nie. W lidlu nie pamiętam. Będzie w Auchan i carrefourze raczej. W netto chyba też widziałem kiedyś.
To nie jest jakaś luksusowa rzeczy żeby zamawiać, jakiś tam znajdziesz w każdym markecie.
  • Odpowiedz