Wpis z mikrobloga

Eksperymentuję od paru dni z #fotogrametria na razie przeglądam narzędzia, patrzę co potrafią, czytam, eksperymentuję z ustawieniami i seriami zdjęć. Przed chwilą się coś przeliczyło w colmap. Trochę potrwało (godzinę, ale m. in. bo jestem głupi i jak grzebałem w ustawieniach i miałem crashe to odpalałem ponownie rekonstrukcję, co nie jest potrzebne jak już była wykonana) i zjadło mi prawie cały RAM (16GB mam, zostało kilkaset MB). Chciałem pokazać, bo nieźle wyszło. Gęsta chmura punktów, 4,2M punktów (wszystkich, większość to pewnie podłoże). Mój rower.
#fotografia #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d
Pobierz
źródło: comment_1651004729tgzLHgK0kWHGu91F0HuifT.jpg
  • 2
@blargotron: cienkie przedmioty zazwyczaj wychodzą słabo przy tworzeniu chmury ze zdjęć. Próbowałeś ograniczyć obszar opracowania? Powinno przyspieszyć obliczenia. Nie liczyłem nigdy chmur w tym programie, ale każdy w którym to robiłem miał taką opcję
@rosomak94: W jakim sensie obszar opracowania? W programie można dostarczyć dla każdego zdjęcia maskę pikseli, jakie ma uwzględniać, jeżeli o to chodzi, ale to musiałbym się ręcznie pobawić gdybym chciał odsiać "tło", a w ogóle to lepiej, że on ma to tło przynajmniej na etapie rekonstrukcji pozycji kamer, bo ma wtedy więcej punktów do śledzenia. Obliczenia nie trwają w sumie tak długo, po prostu on ma domyślne ustawienia wysokiej jakości (jest