Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirki, za pół roku biorę ślub i robię #wesele, nadal nie mam garnituru i zastanawiam się co lepiej wybrać - gotowca z drobnymi poprawkami czy pójść do krawca i uszyć na miarę. Jak to wygląda cenowo? Co się bardziej opłaca? Jakiego krawca byście polecili?
#modameska #warszawa i okolice
  • 20
  • Odpowiedz
Ja kupiłem w Vistuli, miałem naniesione nieduże poprawki. Cenowo wyszło spoko bo często maja promocje, 1+1 za złotówkę. Więc ubrałem się ja i mój świadek za dobrą cenę :p @mydlina:
  • Odpowiedz
@mydlina:
Ja wybrałem opcje hybrydowa i byłem zadowolony. Na wymiar miałem uszyte koszule i kamizelkę - były spoko, ale kosztowały tyle samo co reszta - garnitur który kupiłem z rok czy dwa wcześniej + przeróbki.
Cenowo - koszula szyta na miare to 500-700 zł tam gdzie patrzyłem. Kamizelka też jakieś 500. Do tego dolicz koszt czasowy, kilka razy trzeba przyjść na przymiarkę, więc warto wybrać miejsce do którego jakoś sensownie dojedziesz.
  • Odpowiedz
@mydlina: Ja rok temu szyłem od zera garnitur, spodnie i kamizelkę i wyszło mnie to w sumie coś około 700zl. W Józefowie pod Warszawą - Garniturek. Jestem zadowolony, może nie ma naszywki Vistula, za to kosztował mało xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mydlina: na Twoim miejscu pojechałbym do nadarzyna do Maximusa (teraz chyba Expo) i tam dogadał się z którymś producentem/ dystrybutorem. Raz, że największy wybór to i zadbają o Ciebie i doradzą. Oczywiście wszystko zależy od figury, ale przyrównując mój garnitur z Giacomo Conti za 1.2k do tych, które kupiłem tam to niewiele się różnią, a wręcz czasem odnoszę wrażenie że materiał lepszy. Nie wiem jak teraz z cenami, ale dwa lata
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mydlina: takie firmy mają gigantyczny narzut i nie zawsze potrafią doradzić. W Bytom jest jeden mega ogarnięty koleś, pytaj bo w różnych salonach pracuje w różne dni. Młody gościu.

Jak chcesz opcje pośrednią to da się, ale raz się skusiłem w jednej i wyszło tanio, ale dopasowanie jakbym zdjął na bazarze z wieszaka :/ mimo wielu poprawek.

Za to polecam Roland. Mają mega przemiał, od cholery ślubnych robią, fasony trochę ograniczone
  • Odpowiedz
gotowca. Ja fartowo poszedłem do sklepu typu peek and cloppenburg na miesiąc przed ślubem i udało mi się w kilka minut znaleźć garnitur jak ze mnie zdjęty. Koszt nie przekroczył 3k
  • Odpowiedz
: Wyobrażam sobie, jednak porządny materiał to nie bawełna z hm a koszt pracy też swoje w tym robi


@crazy_mole: no tak, ale serio, materiał jest zajebiscie tani, dopóki nie chcesz jakiegoś #!$%@? jedwabiu z dupy owcy który trzeba importować to one wszystkie są w miarę tanie. Minus koszta marketingu, miejscówki w galerii i pensji zarządu. Mały krawiec uszyje to samo co duża sieciowka, tylko bez łażenia po galeriach i pięknego
  • Odpowiedz
@mydlina: chyba wszystko zależy od Twojej figury - jeśli wiesz, że w sklepowych garniakach wyglądasz w miarę dobrze i wymaga to niewielkich poprawek - to brałabym sklepowy. jeśli jesteś niewymiarowy to na miarę. chociaż tak jak @Ogniwo_Paliwowe: pisze - dobry garniak to inwestycja na lata i jak masz środki to zawsze lepiej uszyć
  • Odpowiedz
Sam miałem ten dylemat. Wszystkie marki w galeriach były beznadziejne (krój, materiał, cena, wybór). Niestety ceny za uszycie w okolicach Katowic trochę przerastały mój budżet, dlatego zdecydowałem się na garnitur z Zack Roman z poprawkami we własnym zakresie i jestem bardzo zadowolony.
Do tego mogę polecić buty z polskiej firmy Królewski Herb, najtańsze Oxfordy jakie znalazłem, a dają radę jakościowo.
  • Odpowiedz
@mydlina: Powiem tak garnitur uszyty na miarę jeśli będzie normalny tj. nie np. biały to inwestycja na długie lata. Jeśli do tego pracujesz jeszcze w zawodzie gdzie spotykasz się z kontrahentami czy potencjalnymi partnerami biznesowymi, taki garnitur może ci teoretycznie pomóc w pracy.
  • Odpowiedz
@mydlina: Ja wybrałem niedużą firmę, która ma sklep firmowy zaraz przy zakładzie produkcyjnym, więc sprzedają z niedużymi marżami. Wybrałem jakiś garnitur, marynarka poszła do poprawek, a spodnie były uszyte na miarę. Byłem zajebiście zadowolony z tego garnituru. Może i nie miał logo Vistuli lub Lancerto, ale był dobry jakościowo i tani. Celowo nazwy Ci nie podam bo to opcja dla Małopolski, ale czegoś takiego bym poszukał w okolicach Warszawy. Jeśli Twoja
  • Odpowiedz
@mydlina: Zack Roman - polecam za mega obsługę, tam bym szedł w pierwszej kolejności. Makaroni Tomato tez spoko, chłopaki znają się na rzeczy. Ja natomiast kupiłem garnitur na suitsupply i zrobiłem poprawki w makaroni. Tam tez kupiłem kamizelkę i koszule, ale mam dojść standardową budowę i nie było dużo do zmian. Tak jak pisali wcześniej jak masz nietypową sylwetkę warto uszyć od zera.
  • Odpowiedz
@komakow: ale głupoty #!$%@?. Nigdy nie miałeś do czynienia z garniturem tylko klejonym gównem. Bytom i Vistula są tanie i #!$%@?, ale poziom cenowy poniżej nich to już jest absurd
  • Odpowiedz