Wpis z mikrobloga

Nigdy nie było takiej rozbieżności w cenach gazu w mieście

Jest sytuacja że część stacji sprzedaje po 3.59zł, a niektóre po 3.09zł np dzisiaj da się za tyle kupić. Hipermarketowskie też drogie. Auchan sprzedawał za 3.49zł, gdzie ja tankowałem za 3.19zł w innej części miasta na pegazie (mają kilkanaście stacji w Polsce) Stacje "premium" jak statoil, bp, shell 3.57 3.59zł Orleny po około 3.49zł.
Różnica w cenie potrafi być na tyle duża że opłaca się "jeździć" po mieście aby zatankować zamiast korzystać z najbliższych.

A lepsze jaja poza miastem bo już w wielkanoc na trasach przez małe miejscowości można było kupić za 2.99zł, 3.12 na jednym orlenie itp. Myślałem że akurat jakaś obniżka wjechała, a w mieście nic nie spadło xd i dalej 3.60zł stało.

#motoryzacja #lublin #lpg #paliwa
  • 7
@Issac: wydaje mi się że większość kasy i tak zostawiają kierowcy cieżarówek, busów itp.
Podjedzie taki ciężarówką kupi 1000L i zostawi 7000zł.
ze 20 osobówek musiało by się zatankować do pełna aby wyszło na to samo co jedna ciężarówka.
Nigdy nie pracowałem na stacji więc cieżko mi stwierdzić jak to dokładnie wygląda, ile samochodów się tankuje, jakie, oraz ile paliwa. ale raczej możliwa jest sytuacja że w danym dniu 60-70 procent
Orlen Hurt około 2.88, ruski novatek sprzedaje około 20 groszy taniej i pewnie jeszcze rabaty obowiązują. Więc widać kto na tym konkretnie zarabia na każdym litrze, chyba biorą przykład z marży rafinacyjnej Orlenu.