Wpis z mikrobloga

"Proponujemy tzw. wakacje kredytowe dla kredytobiorców w roku 2022 i 2023 r. Jedna rata w kwartale zostanie przesunięta do spłaty, czyli chodzi o 8 rat. 4 razy w roku rata zostanie przesunięta bez odsetek."

Przecież to będzie deal dla każdego, nawet jak nie potrzebuje tych wakacji. Wykorzystuję wszystkie 8 miesięcy odkładając w tym czasie kwotę jaką płaciłem za ratę (kapitał + odsetki). Na koniec odłożoną kwotę nadpłacam (kapitał) i skracam sobie harmonogram kredytu - nawet uwzględniając to 8-miesięczne przesunięcie jestem do przodu o kilka miesięcy.

#kredythipoteczny #nbp #finanse #gospodarka
  • 7
Przecież to będzie deal dla każdego, nawet jak nie potrzebuje tych wakacji.


@kszych: No i nie doczytales. Nie dla wszyskich. Tyko dla nieudoli co nie mysleli przy braniu kredytu. Ci co mysleli nie beda mieli takiej opcji - beda musieli placic dalej.

I serio myslisz ze ci co nie myslei wczesniej tak zrobia jak piszesz czy moze predzej se na wakacje pojada?
@kszych: no i tak trzeba żyć.

No i nie doczytales. Nie dla wszyskich. Tyko dla nieudoli co nie mysleli przy braniu kredytu.


@gorzki99: ty nie doczytałeś. Dla biedaków są dodatkowo dopłaty, zawieszenie rat i wiboru dla wszystkich, przy czym o zawieszenie rat trzeba będzie złożyc wniosek w banku.
ty nie doczytałeś. Dla biedaków są dodatkowo dopłaty, zawieszenie rat i wiboru dla wszystkich, przy czym o zawieszenie rat trzeba będzie złożyc wniosek w banku.


@durielek2:

no nie wiem, póki co z grafik kprm wynika inaczej


@kszych:

OK panowie wrocmy do rozmowy jak bedzie rozporzadzenie/ustawa ok?

Zapomnieliscie konferencje i wpisy na TT jak trwal cyrk z koronka? Zawsze sie pokrywaly z rozporzadzeniem?

Tak ze tego :P

I dalej nie zmienia
@kszych: To ile w końcu tych wakacji? Cytat mówi ze 4 na rok a składy 3 na rok. Wtf? Czy to błąd czy ja czegoś nie rozumiem. I jak maja być 4 w tym Roku skoro 1 kwartał już jest za nami.