Wpis z mikrobloga

Mireczki pytanko.
Jako że posiadam kredyt hipoteczny (na szczęście nie zatankowany pod korek), widzę jak przez glapę rośnie mi rata.
Pytanie kieruję bardziej do zakredytowanych, czy zmieniacie/zmieniliście ratę ze zmiennej zależnej od WIBORU na stałą?
Doradca mówi że zmieniać, pani w banku że nie zmieniać bo mało kto zmienia, a biorąc pod uwagę że wszyscy zakredytowani są ruchani to jest szansa że coś zrobią z WIBORem, no i dziś pinokio coś próbował rzeźbić.

Zdjęcie mojej siostry dla atencji.

#finanse #kredythipoteczny #kredyt #budownictwo #ekonomia
źródło: comment_1650898904V7RDCguAQIXWmWQEwpqqeM.jpg
  • 17
@kanarex: Ja tam nic nie zmieniam. W styczniu nadplacilem i znow mam spokoj a stoopki moga se rosnac.

Raczej pewne ze przez przynajmniej kilka lat stopy beda na 5-8% (albo wiekszym albo mniejszym:PP) niz ze nagle znow spadna do 0,2. ALe ja mam tak wziety kredyt zeby rata nie bolala. A jak juz zaboli to splacam calosc. Poki co nie chce tego robic bo sie wyzeruje z oszczednosci a tego bym
Pytanie kieruję bardziej do zakredytowanych, czy zmieniacie/zmieniliście ratę ze zmiennej zależnej od WIBORU na stałą?


@kanarex: policz ile będziesz miał przy stałej stopie i czy cię będzie na to stać, jeśli tak to bierz.

Jeśli wibor zacznie spadać to zrefinansujesz sobie kredyt w innym banku po nowej cenie i po temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kanarex: Lepiej zmieniać, można refinansować potem w innym banku. Ale to zależy ile zaoszczędzasz i jakie warunki daje bank, bo refinans też kosztuje
ufaj pani z banku to szybko stracisz xD


@bartez_94: jedni warci drugich (doradcy i bankierzy). Jak brałem kredyt to do dzisiaj pamiętam jak mi pani doradca mówiła że teraz jest bardzo dobry okres na branie kredytu, bo są niskie stopy (wtedy ok 2%) i można przez to więcej brać.