Wpis z mikrobloga

@bnchxoxoxo: Tez o tym pomyślałem, przecież można to wziąć i po prostu nadpłacić w tym czasie kapitał płacąc nawet kwotę zwykłej raty i być te x tysięcy do przodu. Ciekawe czy nie będzie to negatywnie wpływało na wiarygodność kredytową w przyszłości. Bo jeśli nie, to sprawa jest oczywista i warto z tego skorzystać
@bnchxoxoxo: No pytanie co znaczą wakacje kredytowe dokładnie, bo jednak one już są dostępne (nie wiem czy we wszystkich bankach, ale kojarzyłem takie coś u siebie i nawet z ciekawości się upewniłem, że faktycznie mogę o nie wnioskować już teraz). Nie badałem dokładnie tematu, ale wydawało mi się, że jak się kiedyś orientowałem co to jest, to wyszedłem z założenia, że to nie jest korzystne rozwiązanie
@Lonesome_road: Generalnie bardzo możliwe, ale jeśli faktycznie to nie miałoby wpływu na scoring, odsetki nie odkładałyby się gdzieś magicznie dalej, to jest prosty sposób na nadplacenie kredytu, dla osób które w innym wypadku nie dałyby rady tego uciągnąć finansowo. A i dla tych, których stać na nadpłacanie, jest to po prostu darmowe kilka miesięcy na nadpłaty
przy nadpłacie kapitału w wysokości równowartości 8 rat, które przesunę sobie w ramach wakacji kredytowych na koniec kredytu, oszczędność na odsetkach to prawie 39 koła. Nie tak źle :d


@bnchxoxoxo: A łapiesz się w ogóle na te wakacje kredytowe?
Ale to na twitterze. A w rozporządzeniu będą warunki, że tylko patologia będzie je spełniać.


@Ignacy_Loyola: niekoniecznie. W czasie paniki wirusowej też coś takiego zrobili i każdy mógł skorzystać, ale z tego co pamiętam nie było to zbyt opłacalne.

@bnchxoxoxo: czyli dobrze rozumiem, że chcesz skorzystać z tej opcji, przesunąć raty, ale pomimo tego, że ich rzeczywiście nie będziesz mieć to i tak zrobić sobie przelew tak jak byś tę
@Krupier: No właśnie pytanie pozostanie o warunki. Jeśli będzie tak jak to przedstawił @bnchxoxoxo to faktycznie można by wziąć te wakacje, jeszcze tak jak piszesz 8 miesięcy z rzędu i po prostu w tym czasie spłacać sobie kapitał :)
@pp93: no to by był całkiem niezły deal, u mnie 12k spłaty czystego kapitału licząc już po podwyżce jaka mnie czeka w lipcu.

Dodaję wątek do ulubionych i będę wołał jak będzie coś więcej wiadomo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier: Możesz wołać, jakby tak wyszło, to faktycznie będzie można dodatkowo podgonić nadpłaty. 8 miesięcy bez odsetek to spore pole do przyspieszenia spłaty kredytu zwłaszcza w przypadku osób z ratami stałymi