Wpis z mikrobloga

Od 3 dni boli mnie brzuch falowo z prawej strony. Byłem wczoraj u lekarza, ale coś mnie pomacała po brzuchu, poklepała po plecach, zmierzyła temperature, zrobiła wywiad, żeby wykluczyć wyrostek i wyszedłem na cymbała, bo mnie akurat wtedy nie bolał brzuch. Normalnie bym nie zaprzątał sobie głowy bólem brzucha, bo wiadomo zdarza się, ale niepokoi mnie to, że akurat nie boli ogólnie brzuch tylko ta prawa strona. Zastanawia mnie co to może być. Kazała mi brać nospę, więc wziąłem 80mg o 21 potem przed snem o 24 kolejne 80mg i w nocy o 3 obudziłem się spocony, z jeszcze silniejszym bólem brzucha. Biegunki nie ma, kupy normalne. Dzisiaj wjeżdża ibuprom 400mg + kolejne nospy w odstępach czasowych, a w środe wizyta u lekarza rodzinnego znowu, tym razem innego, niech daje skierowanie na USG. Do tego czasu chciałem zasięgnąć porady wykopowych ekspertów i zapytać czy miał ktoś podobne jazdy kiedyś?

A i jeszcze nawiasem to w styczniu miałem badania krew/mocz + lipidogram, próby wątrobowe, tarczyca, wszystko idealnie w widełkach jak zaleca dziadziuś z WHO, dieta idealna, siłka 5x w tyg + inne treningi poboczne.
#medycyna #zdrowie
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dsomgi00: Mnie bolał dwa miesiace temu. Zaczęło się od jakby mocnej niestrawności w nocy i kłucia z prawej strony. Potem bolało z trzy tygodnie falami i w końcu przestało ¯\_(ツ)_/¯
Poza bólem nie miałem innych objawów, więc się nie przejmowałem, jak zwykle.
@dsomgi00: Zasadnicze pytanie w którym miejscu boli? góra/dół bliżej środka? bliżej boku? bo do brzucha to nawet kręgosłup potrafi promieniować, ewentualnie może być to refluks, albo nawet wrzody, bez gastro/kolono trudno stwierdzić
@drakan8: Ból taki 3/10, przy nacisku nic się nie nasila, nie ma tkliwości, ćwiczę nadal na siłowni i podczas dźwigania ciężarów też nic się nie nasilało. Po posiłku może nieznacznie się nasila, ale może też to jakieś placebo, albo sobie wmawiam.
@drakan8: Nie, czasami po soku pomarańczowym mnie złapie zgaga, ale to chyba każdy tak ma. No i czasem jak do obiadu łykam Omege 3 i pęknie kapsułka w żołądku to odbija mi się rybą.
Myślę, że dopóki USG nie zrobię to ciężko będzie postawić diagnoze.