Wpis z mikrobloga

Około 9 lat temu matka kazała mi zostać chrzestnym, a jako że byłem wtedy nieśmiałym dzieciakiem to miałem mało do gadania.
Nigdy nie interesowałem się tym dzieckiem a prezenty zawsze kupowała mu matka. Do mojej 18 jeszcze jeździłem dać prezent ale potem już jeździła sama.
Wczoraj byłem u rodziców na obiedzie i jako, że za chwile są komunie to zapytali się mnie czy coś już kupiłem na prezent bo to jest duży wydatek i jej nie stać. Jak wypomniałem im, ze od zawsze mówiłem żeby zbierali na komunie to dostałem odpowiedz, ze myśleli, ze żartuje i jak dorosnę to mi przejdzie xD

Jak powiedziałem, ze zapomniałem o komunii i już mam plany to usłyszałem „co może być ważniejsze od komunii chrześniak która jest raz w życiu”

Zgadniecie kto za 2 tygodnie jedzie na miesięcznego tripa po US akurat w czasie komunii i na kogo się rodzice obrazili xD

  • 38
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@xmadesio: ja zostałem chrzestnym w 2019 roku i od tamtej pory ani razu żadnego zaproszenia na urodziny nie dostałem xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@xmadesio: Daj młodemu 3 stówy i wywalone jajca. Dzieci w tych czasach wola dostawać gotówkę żeby móc sobie kupić samemu coś. Mój siostrzeniec na komunię nazbierał kasy i kupił sobie wymarzonego PSa, słuchawki i coś tam jeszcze
  • Odpowiedz
@xmadesio: Jaka u mnie była afera jak odmówiłem bycia chrzestnym, teksty, że nie odmawiam rodzicom tylko dziecku, które mi nic nie zrobiło itp xd #!$%@?, odmówiłem i tak i nie żałuję, widziałem to dziecko ze dwa razy na oczy od 10lat, jego rodziców ze trzy i to przypadkiem na mieście wszystko
  • Odpowiedz
Zgadniecie kto za 2 tygodnie jedzie na miesięcznego tripa po US akurat w czasie komunii i na kogo się rodzice obrazili xD


@xmadesio: dziecko cie na pewno bedzie dobrze wspomniac w przyszlosci xD
  • Odpowiedz
@xmadesio: spoko, ja odmówiłam siostrze bycia chrzestna dla jej gowniaka. Miałam wtedy 18 lat, nienawidziłam dzieci, nie czułam się wierząca, nie chciałam byc zakłamana. Grzecznie odmówiłam, wszystko tłumacząc. Efekt jest ten sam: cała rodzica zła na mnie do tej pory.Obrąbiaja mi dupę. A z siostrą kontakt się urwał ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@xmadesio: Prawda jest taka ze dziecko niczemu nie zawiniło, a ty lata temu nie postawiłeś się matce.
Teraz dziecko 9 letnie dziecko bedzie miało komunie a jego/jej chrzestny nie przyjdzie. Ono nie zrozumie dlaczego. U wszystkich innych kolegów i koleżanek chrzestni będą. Mogłeś nie chcieć być chrzestnym, mogłeś zostać zmuszony, mogłeś nie lubić dziecka rodziców. Ale co z tego skoro dziecko ma tylko 9 lat i jest głupie.
Ja wiem jaka
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: hm, ale OP nie był pełnoletni i został zmuszony - jako dziecko. Odpowiedzialność leży po stronie jego rodziców, a OP ma pełne prawo pojechać na wymazone wakacje a to jego starzy są za całą te chorą sytuację odpowiedzialni. XD

Zgwalcony niepełnoletni facet też powinien płacić alimenty bo "dziecko nie zrozumie"? Mocna hiperbola, ale jednak no. Branie odpowiedzialności za coś do czego się zostało zmuszonym będąc dzieckiem nie jest czymś co
  • Odpowiedz
@Ama-gi: czyli 14-latek, dla którego bycie chrzestnym to tylko jakaś formalność i nie nie ma pojęcia z czym to się może wiązać, który nie odmówił rodzicom to "głupota"? Miałem nadzieję, że jednak czegoś nie rozumiem, ale wygląda na to, że jesteś po prostu kolejnym wykopkiem ze swoim myśleniem aspirującym do bordo. Już widzę Ciebie jako nastolatka, który stawia się i asertywnie odmawia wszystkim dookoła.
Pomijając to, że słowo głupota jest tutaj
  • Odpowiedz
czyli 14-latek, dla którego bycie chrzestnym to tylko jakaś formalność i nie nie ma pojęcia z czym to się może wiązać, który nie odmówił rodzicom to "głupota"?


@NieBendePrasowac: chrzestny musi mieć ukończone 16 lat

Teraz dziecko 9 letnie dziecko bedzie miało komunie a jego/jej chrzestny nie przyjdzie. Ono nie zrozumie dlaczego. U wszystkich innych kolegów i koleżanek chrzestni będą.


@SiergiejLapczydow: tak serio to będzie miało #!$%@? na to. Pewnie jedynie,
  • Odpowiedz