Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś z Was w majówkę będzie przypadkiem w Gdańsku, to polecam odwiedzić starą Stocznie Cesarską, która przez wiele lat była niedostępna dla zwiedzających. W październiku 2018 r. udostępniony został szlak, który prowadzi przez najstarszą część terenów dawnej Stoczni Gdańskiej. Możemy podziwiać tu starą kuźnię z 800-tonową prasą hydrauliczną, tajemnicze rzeźby wychodzące z wody, czy piękną panoramę Gdańska ze stoczniowego żurawia. Można zwiedzać ją o każdej porze dnia i nocy. Nie wszystkie budynki są otwarte dla zwiedzających, ale warto zerknąć do nich chociaż przez okna.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
Mój blog / Fanpage / Instagram
#fotografia #historia #urbex #trojmiasto #podrozujzwykopem #ciekawostki
nightmeen - Jeżeli ktoś z Was w majówkę będzie przypadkiem w Gdańsku, to polecam odwi...

źródło: comment_16508244521bPl29wWqM7bEXA31LbF8j.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@nightmeen: fajna sprawa, tylko na żurawia można wejsc w określonych godzinach, ja się nie złapałem. Ale prasa hydrauliczna robi wrażenie, jak byłem to w środku panował półmrok, co jakiś czas słychać było tylko pojedyncze szelesty ptaków/myszy czy cokolwiek tam było i cieknące krople z dachu, świetny klimat
  • Odpowiedz
polecam odwiedzić starą Stocznie Cesarską


@nightmeen: bylem i widzialem. Zrobila na mnie gigantyczne wrazenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chwilami mialem wrazenie ze za winkla wyjdzie Lech Walesa z Anna Walentynowicz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz