Wpis z mikrobloga

Ciągle widzę powracającą dyskusję o Wołyniu i pomaganiu Ukraińcom, prawda jest taka, że każdy kto wybiela UPA, OUN, Banderę czy Szuchewycza to idiota. To są zbrodniarze i każdy człowiek, który oddaje im w Polsce jakąś cześć zasługuje na melę na morde i nic więcej. Musimy pamiętać o pomordowanych z ogromną brutalnością Polakach, którzy zginęli ze względu na swoją narodowość.

Jednak,

Nie może to rzutować na naszą obecną relację z Ukrainą i Ukraińcami, którzy nie zabijali Polaków na Wołyniu. Ukraina obecnie udowodniła to, że stała się już europejskim państwem w przeciwieństwie do zacofanych kacapów. W naszym interesie jest teraz:

-Wsparcie militarne Ukrainy w celu wygrania wojny z kacapami
-Asymilacja Ukraińców, którzy do nas przybyli. Mamy duże luki na rynku pracy, a przyjeżdża do nas masa dzieci, która będzie pracować na nasze emerytury. Zresztą od lat Ukraińcy pokazali, że nie ma z nimi problemu i możemy żyć w zgodzie na naszej ziemi.
-Lobbowanie jak najszybszej ścieżki integrującej Ukrainę z UE a w przyszłości z NATO.
-Podejmowanie umów integrujących nas nawet bliżej niż te w ramach UE.

Dlaczego?

Ukraina to ogromne państwo, wielomilionowe i jeszcze mocno zacofane. To potężne rynki zbytu, dla wiedzy technologii i towarów. Ogromna szansa dla naszych firm na ekspansję na te terytoria i po prostu zarabianie tam. Jeśli chcemy rozwijać Państwo i być liczącym się europejskim graczem to musimy wykorzystać tę szansę na tym zarabiać. To sytuacja win-win windująca polską gospodarkę, ale zarówno te ukraińską.

#ukraina #wojna #rosja #gospodarka #bekazprawakow #bekazlewactwa
joseone - Ciągle widzę powracającą dyskusję o Wołyniu i pomaganiu Ukraińcom, prawda j...

źródło: comment_1650814205BCAhbhx8snHs0eDuodafn5.jpg

Pobierz
  • 24
W naszym interesie jest teraz:


@joseone: zrobienie tego co napisałeś powyżej, oraz wymożenie na Ukraińcach ustosunkowania się do zaszłości historycznych, oraz na przykład zniesienie patronatu Badery nad rokiem 2022 we Lwowie. Jeśli tego nie zrobimy dzisiaj, teraz, to ten problem będzie narastał i będzie sabotował budowę relacji z Ukrainą. To musi się wydarzyć teraz, aby wytrącić to narzędzie budowania niepokojów społecznych.
@JohnnyPomielony: Nie zesraj się z tą onuca xD. Zaraz to będzie równie nadużywane słowo jak faszysta.

No był Wołyń, ludzie ginęli w męczarniach, chcesz tak po prostu o tym zapomnieć? To może zapomnijmy też o zbrodniach hitlerowców albo kacapów. W ogóle komu potrzebna jest historia xD.

W ogóle tekst tylko na początku wspomina o Wołyniu, a reszta posta to zbiór zalet wsparcia dla Ukrainy, a ty go czubie od onuc ciśniesz.
@joseone: Nikt nie zapomina o Wołyniu, ale też pamięta że historia jak zwykle jest bardzo zniuansowana. Rzeź 1943 roku to obwód wołyński i lwowski, co mają do tego Ukraińcy z Zaporoża, Kijowa czy Podola? Tam UPA biła się tylko z Moskalami i tak większość Ukraińców pamięta UPA, dlatego ich gloryfikuje . po wtóre były ukriańskie rodziny na Wołyniu co ratowały Polaków i tak samo były zabijane.
O historii jeszcze pogadamy i
@Unifokalizacja: To, że były takie rodziny to nie niweluje całego procederu. Odwracając ten sposób rozumowania można też mówić, że byli Żydzi który kolaborowali z Niemcami, ale to oczywiście nie oznacza, że Żydzi są jakoś winni postępowania Nazistów. A UPA to organizacja, która walczyła jednocześnie z Moskalami i z Polakami bestialsko ich mordując. Jednak walka z Moskalami nie może przykryć barbarzyństwa z drugiej strony. Przywołując tę sytuację chodzi mi o to, że
@JohnnyPomielony: Człowieku, ja się odniosłem do głosów na temat Wołynia co możesz przeczytać w pierwszym zdaniu, a ty zwyzywałeś mnie od ruskich onuc. Co najśmieszniejsze potem sam odniosłeś się do głosów na temat Wołynia, więc według twojej pokrętnej logiki sam jesteś ruską onucą( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lokal: Ja już czytałem komentarze mówiące o tym, że to była wina także Polaków i po prostu się temu sprzeciwiam. Tak samo jak definiowaniu polskiej polityki przez pryzmat Wołynia. Bo jak napisałem we wpisie to nie obecni Ukraińcy mordowali wtedy Polaków i współpraca z Ukrainą to dla nas ważna szansa.