Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanko #pcmasterrace #komputery
Planuję kupić RTX 3070 lub 3070ti. Wolałbym bez Ti, bo różnica niewielka a pobór prądu znacznie większy.
U mnie 90% to praca biurowa, ale zdarza się w coś zagrać no i zdarzają się różne obliczenia (rendering, fotogrametria) - przez co musi być RTX (AMD odpada, moje programy ich nie obsługują).
Problem w tym że nie bardzo widzę w znośnych cenach zwykłych 3070. Gigabyte z tego co czytam jest głośny, nieprzyjemnie się rozkręca, mocno się grzeje. Myślałem o Asus TUF, ale drogie albo brak (chyba ze Ti, te są) albo MSI 3070 3X
- czy ten MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X OC 8GB to dobry wybór? Lepszy niż Gigabyte - które są tanie i dostępne, no ale opinie mają nienajlepsze? Czy może lepiej olać i brać Asusa 3700Ti TUF? Nie wiem czy w "idle" czy jakiejś pracy biurowej na 2 monitory bierze dużo więcej prądu? Komp chodzi czasem całymi dniami.

CPU Ryzen 5800x, 32GB RAM, zasilacz 650 markowy więc powinien dać radę. Obecnie mam rx580 4GB więc pracuję na laptopie z rtx1660 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@atomic77: na tych 3070ti można bez problemu zrobić undervolting, z 300W na 230~ podczas grania w moim przypadku, lepiej wypada na benchmarkach od stockowych ustawień, temperatury też dużo niższe. I to z pierwszymi lepszymi ustawieniami z jakiegoś reddita, czy youtuba. Pewnie można zbić więcej :)
@betju: dzięki za info. Chyba kupię tego MSI trio ale w wersji 3700 bez Ti.
To mimo wszystko spora różnica w prądzie (a ten coraz droższy) a undervoltując będzie jeszcze mniej. Okazało się że mam zasilacz 600W więc też może być problem. Przy renderingach te kilka procent niewiele zmieni a monitory mam 1060 więc i do gier wystarczy.
Prąd coraz droższy a komp chodzi czasem całą dobę. Planowałem kupić 3060 więc