Wpis z mikrobloga

Hej, zapowiada się że będę nosił swoje pierwsze okulary w życiu.
Od okulisty mam tylko takie skromne informacje, czy optyk coś jeszcze będzie badał przed dobrem okularów?

Czy możecie coś podpowiedzieć z własnego doświadczenia, co byście lepiej zrobili przy pierwszych okularach albo takie zwykłe porady po prostu.
Chciałbym jak najlepsze szkła, pracuje przy komputerze 8h, ale słyszałem tylko o antyrefleksie, a chcę zadbać o oczy jak najlepiej. Filtr światła niebieskiego mam włączony w komputerze.

#okulary #optyk #okulista
Pobierz PanDanda - Hej, zapowiada się że będę nosił swoje pierwsze okulary w życiu. 
Od okuli...
źródło: comment_1650704332pmp0CIQ6OWqMT9Pwrcvv2z.jpg
  • 31
PS: U okulisty miałem badanie "patrzeć na domek" w takiej sprzęcie jakimś i świecili mi w oczy przez szkło jakieś oraz tradycyjne czytanie literek.
Nie wiem jak się fachowo nazywają badania, wybaczcie ʕʔ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanDanda: "Chciałbym jak najlepsze szkła, pracuje przy komputerze 8h, ale słyszałem tylko o antyrefleksie, a chcę zadbać o oczy jak najlepiej. Filtr światła niebieskiego mam włączony w komputerze."

Takie -0,5D nie będą drogie, dodaj sobie specjalne powłoki antyrefleksyjne do pracy z PC, łatwo poznać po odbijają się na bardziej fiolet-niebieski niż zielony. No i dużo powłok. Dodatkowo kup sobie szmatkę do okularów i staraj się nie chuchać czyszcząc, tylko używaj płynu,
@PanDanda: jak siedzisz dużo przy kompie to weź sobie mimo wszystko szkło z filtrem światła niebieskiego bo tak czy tak lepiej działa niż rozwiązania programowe, o antyrefleksie nie wspominam bo teraz chyba nawet nie robią szkieł korekcyjnych bez niego
no i w sumie tyle ci jest potrzebne, chociaż przy -0,5 to nie wiem czy w ogóle będziesz te okulary zakładał
@sberatel
@fotograf_warszawiak

Słuchajcie, do chodzenia czyli nie do pracy przy komputerze? Bo ja się już zgubiłem troszkę z tego względu że okulistka powiedziała że będę je nosił cały czas żeby wada nie "poleciała" gorzej.
Wzrok popsuł mi się w ciągu ostatniego roku właśnie chyba od komputera.

@fotograf_warszawiak
Czy pierwszy lepszy optyk będzie miał takie szkła ze wszystkimi bajerami? Kompletnie nie wiem jak to wygląda w #lublin i boję się że optyk mi
@PanDanda: Nie bierz żadnego filtra ani żadnych fotochromów i innych bajerów.
niebieski filtr będzie fatalny wieczorem i przy jeździe samochodem,
antyrefleks jest raczej w standardzie, zwykle szkła mają ok 80% ochrony przed UV, możesz dopłacić żeby miały 99% ale to niewielka różnica i imo nie warto.
Jeśli byś miał dużą wadę to wtedy warto dopłacać żeby były cieńsze ale w Twoim przypadku to bierzesz najtańsze z anyrefleksem ¯_(ツ)_/¯
@PanDanda: Nikt tylko nie napisał że za takie wypasione szkła z super powłokami zapłacisz majątek, do tego jak dorzucisz sobie jakieś wypasione oprawki to w tysiaku się nie zmieścisz. Noszę okulary od dziecka, miałem różne - tanie, drogie, z powłokami, bez powłok. Bez problemu możesz wybrać zwykłe szkła. Powłoka antyrefleksyjna i tak schodzi po jakimś czasie a efekt jaki daje jest wg mnie nie warty dodatkowej kasy. Chyba że pracujesz w
@JackDaniels: wystarczy wyjść na słońce żeby przekonać się że bez antyrefleksu nie warto w ogóle zakładać okularów na nos
zresztą na aliexpress można sobie ogarnąć szkła za 1/4 tego co krzyczą polscy optycy a będą tak samo dobre, masa ludzi tak robi, różowa też sobie ostatnio tak zamawiała bo jak jej optyk powiedział że za okulary przy jej wadzie wzroku kwota zrobi się czterocyfrowa to stwierdziła że woli zaryzykować inwestycją w
@Pangia: To ja najwidoczniej w swoim życiu okularnika miałem gówniane te antyreflesy (fakt, kosztowały 250 a nie 500), bo na słońcu efekt był dla mnie znikomy. Bardzie już w trakcie nocnych przejażdżek autem był widać jakaś różnicę jeśli chodzi o oślepianie z naprzeciwka, ale to nie jest też taki duży efekt jak pokazują na wszystkich folderach reklamowych. Poza tym kurde, OP chce pierwsze okulary. Ma jakąś wadę, która być może będzie