Wpis z mikrobloga

Sony MDR-XB550- zarąbiste słuchawki za tą cenę. Rzadko zdarza się coś takiego, teraz warto kupować, bo cena jest niższa. Porównywałem do słuchawek za 1000 zł i zdecydowanie, jak dla mnie, nie ma sensu dopłacać, różnica niewielka. Słuchawki są świetne w niskich i wysokich tonach i dobre w średnich tonach. Bardzo dobre dla wszystkich i świetne dla bassheadów. Generalnie super.

#sony #sluchawki #audio #muzyka #rtv #ciekawostki #audiofile
Pobierz
źródło: comment_1650662593A5spfW27umsqQIa42Vf6AP.jpg
  • 11
@trujacybluszcz: Słuchałem i tak było, ale oczywiście każdy ma inne odczucia. Słuchałem za 50 zł, za 200 zł (bo tyle wtedy kosztowały) i za 1000 zł. I różnica była duża między 50 i 200 i mała między 200 i 1000, aczkolwiek, chyba te za 1000 były lepsze w średnich tonach, ale nie jestem pewien, różnica niewielka i były słabsze w niskich tonach chyba.
@Papasanbaba: Wysokie tony też są bardzo dobre. Do techno są świetne, ale inna muzyka też super. @thewickerman88: Słuchałem w sklepie, mieli podłączone do czegoś tam, ale prawda, że jak podłączę do laptopa "normalnego" to jest gorzej niż do tego z niby Bang Olufsen osprzętem.
@Karbon315 Generalnie to takie porównanie na słuchawkach Sony nie ma sensu. To jest marka która od dawna nie ma nic ciekawego do zaoferowania, większość to przeciętniaki, które wybiły się tylko przez popularność marki.
@nowyjesttu: Jeśli to bait, to dość słaby. Jeżeli zaś opinia, to tak rzekłbym, że trochę z dupy, ale jedni wolą teściową, a inni córkę. U Ciebie może decydować kwestia gustu, aczkolwiek mówienie, że słuchawki za 100 zł grają lepiej niż takie za 1000 zł to zwyczajnie nieprawda.

W odsłuchach i brzmieniu liczy się mnoga ilość terminów: dolne pasmo, średnica, wysokie tony, scena muzyczna, mikrodetale, no i też preferencje co do brzmienia.