Wpis z mikrobloga

Myślałem, ze z liniowego będzie można wrócić na skalę w trakcie roku..?
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Jak ktoś wybrał liniowy na początku roku to już w trakcie roku w nowym ładzie 2.0 nie zmieniz powrotem na skalę?

W komunikacie Ministerstwa Finansów czytamy, że wprowadzona ma być "możliwość wyboru rozliczenia na skali podatkowej przez tych przedsiębiorców, którzy na początku roku wybrali podatek liniowy lub ryczałt. Przedsiębiorcy na podatku liniowymbędą mogli się na to zdecydować ex post,czyli po zakończeniu roku podatkowego. Natomiast ryczałtowcy po zakończeniu roku lub w trakcie roku podatkowego, do 22 sierpnia 2022 r. W tym drugim przypadku będą płacić PIT na zasadach ogólnych za pół roku podatkowego".

Na początku roku wybrałem liniowy bo mi się opłacało, a teraz chciałbym wrócić i napisane, że dopiero po zakończneiu roku podatkowego. Czyli dopiero w 2023 - to przecież i tak zawsze w ten sposób działało .. xd tak jak teraz, ze do 20 lutego masz się zdecydować i #!$%@?..

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8400827,polski-lad-ryczalt-forma-opodatkowania-zmiana-sobon.html

#podatki #firma #dzialalnoscgospodarcza #urzadskarbowy
  • 4
@coolcooly22 Ten powrót po zakończeniu roku podatkowego oznacza chyba tylko tyle, że teraz do końca roku jesteś na liniowym i rozliczasz się jakbyś był na liniowym, ale w 2023 składasz pit za 2022 taki, jakbyś był teraz na skali podatkowej. I w taki sposób ten rok zostanie Ci zaliczony jako skala.
I w taki sposób ten rok zostanie Ci zaliczony jako skala


@buntowniczaczupakabra: to by wychodziło, że wtedy będą co najwyżej zwrot podatku robić?.. przecież to bez sensu. Skoro się rozliczam jakbym był na liniowym to potem też będę musiał zrobić dopłatę za ZUS bo na skali jest inaczej liczony...