Wpis z mikrobloga

Gundam Build Fighters ep. 9 - myślałem, że uduszę się od śmiechu podczas oglądania tego odcinka. Nic mi dawno tak nie poprawiło humoru :D

Tym razem akcja dzieje się wokół przeróbek modeli Gundam dla dzieci z Model Suit Gunpla Builders Beginning G (odcinka na 30-lecie pierwszego Gundama, będącego protoplastą dla omawianej serii) i Knight Gundam z SD Gundam.

Co to w sumie oznacza? Mamy do czynienia z odcinkiem, który parodiuje parodie animacji Gundama. To już w teorii wydaje się szalone i takie pozostało w praktyce. Scena z treningu i walki to istny absurd dla każdego, który miał chociaż najmniejszy kontakt z "normalnymi" serialami Gundam.

Epicka podniosła muzyka podczas pojedynku kawaii modeli, ćwiczenia z "poważnym" Strike Gundamem, minki misia, w końcu niebanalne, zaskakujące swoją kuriozalnością zakończenie walki. To powody, dla których uznaję ten epizod za najlepszy z dotychczasowych :)

Sprawił, że nadal uważam Gundam Build Fighters za jedno z najlepszych, jak nie najlepsze anime sezonu. Humor jest tutaj geekowski, ale nie opiera się na wymuszonych majtkowych kawałach jak Kill la Kill, które równie dobrze mogłyby występować w każdym innym serialu. To autobeka z 30-letniej franczyzy Sunrise, rzetelnie ślizgająca się po jej różnych częściach.

Pozostaje mieć nadzieję, że beznadziejne poważne wątki z 8. odcinka i inne niepokojące fragmenty o korporacjach, technologicznych cząsteczkach z wcześniejszych tygodni nie zdominują historii i nadal będzie ona miała tak lekki, żartobliwy, lekkoduszny wydźwięk :)

#gundambuildfighters #animenewsnetwork #gundam #anime #mechy #japonia #animacja
źródło: comment_B6aeQN3KxU429HGtLz7vu8E3R0TmTDme.jpg
  • 6
@80sLove: Pytanie - czy osoba która nie miała w życiu ani razu styczności z Gundamem będzie się bawiła przy tej serii tak samo dobrze jak ktoś kto zna to uniwersum od podszewki?
@Takumi:

Trudno mi powiedzieć, bo znam większość Gundamów. Generalnie jest dużo nawiązań do seriali, ale są też zwykłe żarty, czy zabawne postacie. Generalnie większość bohaterów to geeki, których cechy można przypisać do wielu innych japońskich modelarzy :)

Myślę, że np. 9 odcinek będzie zabawny nie tylko dla fanów Gundama, a wielu wielbicieli moe polubi Caro.

Wiem też, że wielu "lubi" matkę głównego bohatera ;)

http://en.gundam.info/uploads/image/thumbnail/20130808215146-96086.jpg
źródło: comment_WGbyWC87bIKGPc9loPvo0YxAJvXx6tET.jpg